sobota, 22 sierpnia 2015

Nowości #37

Przedstawiam nowości w biblioteczce z ostatnich dni.

,,Ekspozycja" Remigiusz Mróz

Zdecydowanie mój ulubiony pisarz, nie mogłam nie kupić.

Recenzja


Nieuchwytny zabójca.
Mroczna tajemnica z przeszłości.
Zaskakujący finał. 

Termin "ekspozycja" ma przynajmniej pięć znaczeń. Podobnie wieloznaczny jest każdy krok mordercy.
Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok - na ramionach krzyża powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że zabójca nie zostawił żadnych śladów.
Sprawę prowadzi niecieszący się dobrą opinią komisarz Wiktor Forst. Zanim tamtego ranka stanął na Giewoncie, wydawało mu się, że widział w życiu wszystko. Tropy, jakie odkryje wraz z dziennikarką Olgą Szrebską, doprowadzą go do dawno zapomnianych tajemnic... Winy z przeszłości nie dadzą o sobie zapomnieć. Okrutne zbrodnie muszą zostać odkupione.

Trylogia z komisarzem Forstem.

,,Następcy. Wyspa Potępionych" Melissa de la Cruz

Interesująca pozycja młodzieżowa.


Przed dwudziestu laty wszyscy złoczyńcy zostali wypędzeni z królestwa Auradonu na Wyspę Potępionych – mroczne, ponure miejsce strzeżone polem energii, które uniemożliwia im ucieczkę. Pozbawieni swych magicznych mocy, żyją teraz w odosobnieniu, zapomniani przez resztę świata. Jednak w Zakazanej Twierdzy ukryte jest Smocze Oko – klucz do prawdziwego mroku i jedyna nadzieja złoczyńców na ucieczkę. Tylko najsprytniejszy, najbardziej nikczemny i najniegodziwszy łotr zdoła je znaleźć… Któż to będzie? Podczas wyprawy po Smocze Oko potomkowie czarnych charakterów udowodnią, że łotrowskie pochodzenie o niczym nie przesądza, a bycie dobrym wcale nie jest takie złe.

,,Pierwsze koty" Ewa Nowak

Myślałam, że wyrosłam z twórczości Ewy Nowak, ale okazuje się, że jednak nie.


To nie jest zwyczajny rok dla Ady. Szesnastolatka, która chodzi do trzeciej klasy gimnazjum, jest bardzo uzdolniona plastycznie, ale nie do końca wie jakie liceum wybrać. Dziewczyna nie ma też wsparcia w swoim chłopaku, Konradzie, który nagle, po wakacjach, zaczął jej się wydawać nieczułym i wiecznie niezadowolonym smarkaczem. To odczucie potęguje jeszcze bardziej fakt, że Ada zaczęła pracować. Opiekuje się małą dziewczynką, której ojciec, wydaje się Adzie ideałem mężczyzny. Nie domiar złego w kręgu znajomych pojawia się tajemniczy Tygrys, który też nie jest dziewczynie obojętny.Przed Adą trudne zadanie – jak poradzić sobie z własnymi uczuciami, jakie decyzje podjąć, żeby nikogo nie zranić, a także co zrobić, żeby zrealizować marzenia o malarstwie.

,,Skazani na ból" Agnieszka Lingas-Łoniewska

Recenzyjna wersja książki.


Będąc ze mną jesteś skazana na ból. Na cierpienie. I na niebezpieczeństwo.
Aleks ma dwadzieścia lat i od szesnastego roku życia jest skinheadem. Ma swoje bractwo, ideały i prawdy, w które wierzy. Amelia to osiemnastolatka, licealistka, która ma za sobą tragiczną przeszłość.
Drogi Amelii i Aleksa nigdy nie powinny się przeciąć. Nie łączy ich nic – ani pochodzenie, ani poglądy, ani rodzinna przeszłość. A jednak młodzi poznają się w dramatycznych okolicznościach i zakochują w sobie. Od tej chwili zmienia się wszystko.
Historia, która zwala z nóg. Dramatyczna pogoń za miłością silniejszą niż uprzedzenia, bolesne poszukiwanie własnej tożsamości i zakończenie, które nie pozwoli zasnąć.

"Szu­kam cię - a gdy cię widzę,udaję, że cię nie widzę.
Kocham cię - a gdy cię spotkam, udaję, że cię nie kocham.
Zginę przez ciebie - nim zginę, krzyknę, że ginę przypadkiem... "
Kazimierz Przerwa-Tetmajer

,,Thorn" Jason Hunt

Książka dla Pauliny.


To książka o poszukiwaniu symbolicznego ostatniego rozdziału. O naszych marzeniach, uczuciach, porażkach. Przyjaźniach i miłościach. O sztuce podnoszenia się z upadku, która nie polega na tym, by chcieć przetrwać, ale by nie stracić z oczu celu. Nie zmieni twojego życia i nie zrobi z ciebie kogoś wyjątkowego. Ale wpłynie na twoją mentalność i sposób postrzegania rzeczywistości. Ty zdecydujesz, w jaki sposób to wykorzystasz.

,,TOŃ" Anya Lipska

Kryminał, fabularnie zapowiadał się ciekawie.Współczesny Londyn. Tamiza wyrzuciła na brzeg ciało młodej dziewczyny. Jedyną wskazówką mogącą pomóc w ustaleniu jej tożsamości jest tatuaż w kształcie serca. Kim jest i dlaczego zginęła?
Janusz Kiszka i Natalie Kershow ruszają w ślad za mordercą. On - znana postać wśród londyńskiej Polonii, chojrak i zawadiaka, z solidarnościową przeszłością. Ona - młoda i ambitna pani detektyw. I choć pochodzą z dwóch różnych światów muszą zjednoczyć siły, żeby złapać mordercę. 
Londyn staje się areną śmiertelnej gry, której stawką jest ludzkie życie. Morderca czai się tuż za rogiem. Przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Czy jednak nie jest za późno, by ocalić kolejną dziewczynę?

9 komentarzy:

 1. ''Skazani na ból'' dosłownie szarpią emocjami - gorąco polecam. A ja poluje na ''Ekspozycję'' :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Wyspa potępionych" może okazac sie ciekawa.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nad zakupem Ekspozycji dziś się zastanawiałam, chciałam zamawiać, ale wciąż nie wiem, czekam na recenzje. ;) Skazani na ból ciekawią, ale kiedy ja poznam książki autorki nie wiem. ;) Miłego czytania wszystkich nowości. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Ekspozycja" mnie intryguje, bo nie poznałam jeszcze pióra Remigiusza Mroza :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Ekspozycja" to książka na która mam największa ochotę, zazdroszczę że już ją masz ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam "Wyspę Potępionych" i jest całkiem interesująca :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chciałabym zdobyć książkę Mroza.

  OdpowiedzUsuń
 8. "Skazani na ból" baaaaardzo mnie interesuje.Czekam na Twoją recenzję

  OdpowiedzUsuń