sobota, 8 sierpnia 2015

Nowości #36

Dziś dość różnorodnie pod względem nowości w naszej biblioteczce. Po ,,Innej bajce" Paulina postanowiła zebrać wszystkie książki tej pisarki.

,,Nie licząc kota czyli kolejna historia miłosna" Kasia Bulicz-Kasprzak


Powroty bywają niełatwe, zwłaszcza powroty do małego miasteczka, z którego się kiedyś uciekło. Asia wie o tym aż za dobrze, dlatego zamierza przejąć spadek po ciotce jak najszybciej. Okazuje się jednak, że oprócz mieszkania odziedziczyła wścibską sąsiadkę, przystojnego notariusza, a także bardzo nieśmiałego kota i garść rodzinnych tajemnic?

,,Dom na skraju" Kasia Bulicz-Kasprzak


Rodziny się nie wybiera. Czasem się lubimy, czasem nie, ale gdy dzieje się coś złego, staramy się wspierać naszych bliskich.

  Ulica Różana to spokojny zakątek ze starymi domami i wspaniałymi ogrodami. Tutejsi mieszkańcy są jak rodzina - lubią się i nienawidzą, intrygują i plotkują, kłócą się i godzą, poszukują miłości i szczęścia. Ciche wille na przedmieściu niewielkiego miasteczka pulsują emocjami mieszkających w nich kobiet.
  Maria, żyjąca wspomnieniami młodzieńczego uczucia, w tajemnicy przed matką pisze płomienne poezje. Leokadia, która wiele lat temu straciła ukochanego męża, teraz usiłuje ratować małżeństwo wnuka. Marta już nie potrafi rozmawiać z Olgierdem, ale trudno jej żyć bez niego. Agata zakochuje się w żonatym mężczyźnie. Karolina, nie umiejąc się odnaleźć w roli żony i matki, postanawia odmienić swoje życie.
  W dodatku po wielu latach nieobecności na Różaną wraca Wanda, a jej przyjazd może bardzo skomplikować sytuację dawnych przyjaciółek.
  Każda z tych kobiet jest inna, łączą je marzenia o szczęściu i miłość do ogrodnictwa. Co łatwiej pielęgnować - róże czy uczucia?

,,Meandry miłości" Kasia Bulicz-Kasprzak


URZEKAJĄCA OPOWIEŚĆ PRZENOSZĄCA NAS W CZASY, GDY MIŁOŚĆ ODMIENIAŁA LUDZKIE DUSZE
Piękną szlachciankę Helenę Tarczyńską zaprzątają wyłącznie myśli o nadchodzącym balu i o sukni specjalnie na tę okazję sprowadzonej z Paryża. Przeznaczenie stawia jednak na jej drodze atrakcyjnego, nieco tajemniczego i smutnego doktora. Kandydatów do ręki Heleny jest więcej, włącznie z hrabią z Krakowa i owdowiałym właścicielem sąsiedniego majątku, ponurym Witoldem Kuźmianem. Ale zanim Helena usłyszy bicie weselnych dzwonów, będzie musiała dorosnąć, przywrócić wielkość rodzinnej fortunie i zwalczyć niejedną przeciwność losu.

,,Nalewka zapomnienia" Kasia Bulicz-Kasprzak

Jaga ma dobrą pracę w korporacji, samochód jak czołg i ogromne mieszkanie. Prowadzi samotne życie i nie jest szczęśliwa, ale w zasadzie już do tego przywykła. Niespodziewanie jednak cały jej świat się rozpada za sprawą jednej diagnozy lekarskiej... Dziewczyna zaszywa się na prowincji, w skrzypiącej chatce z niedrożnym piecem, i zaczyna nawiązywać nowe, niebanalne znajomości. Z sąsiadką, która okazuje się wiejską szeptuchą, oraz z przystojnym weterynarzem...

,,Rosół z kury domowej" Natasza Socha

Książka w wersji finalnej.


Wiktoria po rozwodzie ucieka na niemiecką wieś. Chce zatracić się w depresji, ale przypadkowo poznaje trzy różne kobiety, które łączy jedno - są nieszczęśliwymi kurami domowymi. Razem wpadają na niecodzienny pomysł: będą gotować topless i kręcić filmy z kuchennych przygód! Kurze pióra opadają, a w stłamszonych gospodyniach budzi się kobiecość i seksualność.

,,Klinika pod Boliłapką. Gucio gubi futerko" Liliana Fabisińska

9 tomik jednej z moich ulubionych serii o zwierzętach.


Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śledzić losy niezwykłych pacjentów.

Gabi dostaje wyjątkowy prezent komunijny - świnkę morską. Dziewczynka nie może zabrać Gucia na zagraniczne wakacje, dlatego zostawia go pod opieką przyjaciółki. Czas spędzony bez właścicielki powoduje u zwierzątka stres, który doprowadza je do choroby. Czy lekarze z Kliniki pod Boliłapką zdołają pomóc Guciowi?

,,Poznaje świat. Jesień" i ,,Poznaję świat. Zima" Praca zbiorowa

Gdy zauważyłam je po 99 groszy nie mogłam się oprzeć.


Akademia Mądrego Dziecka to wspaniała zabawa, a zarazem rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, poszerzanie wiedzy o sobie samym, o świecie - tym najbliższym i tym dalszym, oraz rozwijanie podstawowych umiejętności i wartości społecznych. To doskonałe stopniowe przygotowywanie do nauki czytania i pisania oraz uczenia się matematyki, poradzenia sobie w przyszłości w szkole i w życiu!

,,Parasol" Maria Konopnicka

Kartonowe książeczki z Biedronki po 2,99 zł. Naprawdę bardzo ładne.


Wuj parasol sobie sprawił. Ledwo w kątku go postawił, Zaraz Julka, mały Janek Cap! Za niego. Smyk! Na ganek. Z ganku w ogród i przez pola Het, używać parasola! Seria kolorowych, bogato ilustrowanych, kartonowych bajeczek prezentuje najbardziej znane i lubiane utwory dla dzieci. Książeczki te są trwałe i "bezpieczne" - posiadają zaokrąglone rogi. Ciągle rozszerzana o nowe tytuły seria przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać świat.

,,Urodziny" Dorota Gellner


Ilustrowana bajeczka dla najmłodszych Doroty Gellner. Barwne ilustracje i zabawne rymowanki zachwycą z pewnością każdego malca!

,,Królewna i potwór" Dorota Gellner


Raz królewna do potwora Tak wrzasnęła: - Wstawać pora! Potwór na to: - O tej porze to ja jestem w złym humorze! Seria kolorowych, bogato ilustrowanych, kartonowych bajeczek prezentuje najbardziej znane i lubiane utwory dla dzieci. Książeczki te są trwałe i `bezpieczne` - posiadają zaokrąglone rogi. Ciągle rozszerzana o nowe tytuły seria przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać świat.

7 komentarzy:

 1. ,,Meandry miłości" mam na półce i muszę się wreszcie za nie zabrać. Kusi mnie jeszcze ,,Nalewka zapomnienia", bo brzmi interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja właśnie "Inną Bajkę" mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam jeszcze książek pan Kasi Bulicz-Kasprzak, ale mam na nie ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo proszę o wsparcie akcji #ocalksiazki. To naprawdę mały gest, który może dać bardzo wiele nam, czytelnikom. Proszę zajrzeć, choć na chwilę!
  http://kultusarnie.blogspot.co.uk/2015/08/ocalksiazki.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Tym razem zaciekawił mnie jedynie "Rosół z kury domowej". ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na Nalewkę zapomnienia choruję od dawna. Muszę w końcu ją kupić. Chętnie też na półce zobaczyłabym Dom na skraju :) Rosół z kury domowej czytałam - rewelacja

  OdpowiedzUsuń