poniedziałek, 31 sierpnia 2015

,,Niewidzialne" Heather Graham

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2013
Format : Książka
Liczba stron: 360
Półka: z biblioteki
Do kupienia: Gandalf

Heather Graham ma  w swoim orobku literackim kilkadziesiąt książek. Niektóre z nich jednak wyróżniają się na tym tle - opowiadają o ludziach, którzy mają kontakt z duchami. Z bohaterami ,,Niewidzialnych" miałam okazję zetknąć się podczas lektury ,,Legendarnej posiadłości", jednak obie publikacje nie tworzą całości.

Ile jest się w stanie zrobić, by zyskać legendarny klejnot warty miliony? Czy jest się dla niego w stanie zabić, choć od chwili, gdy widziano go ostatni raz minęło naprawdę wiele czasu? Kelsey i Logan wraz z ekipą prowadzili śledztwo zamordowanych kobiet. Na początku nic nie wskazywało na to, by coś je łączyło. A jednak. Czy udało im się dotrzeć do mordercy, zanim zginęła kolejna niewinna osoba?

Książkę wypożyczyłam z biblioteki, więc skusiłam się na jej lekturę. Moim zdaniem jest mniej ciekawa niż te, z którymi miałam już okazję się zapoznać. Co prawda, do samego końca nie wiadomo, kto jest mordercą. Jak to zwykle bywa w kryminałach okazuje się nim być ten, kogo najmniej się spodziewamy. Tak było też tym razem.

Ciekawym wątkiem było pojawienia się duchów i rozmowa z nimi. Niektórzy bohaterowie z powieści mają nadprzyrodzone zdolności i mogą widzieć osoby zmarłe. Myślę jednak, że w ,,Legendarnej posiadłości" ten wątek został nieco lepiej skonstruowany. Całość akcji toczy się w małej mieścinie, gdzie przed laty zginęła Rosie, a wraz z nią zaginął wiele warty klejnot. Czy udało się go odnaleźć?

,,Niewidzialne" to książka, którą czytałam dwa dni. Niespecjalnie interesowało mnie jej zakończenie, aczkolwiek muszę przyznać, że Heather Graham udało się mnie zaskoczyć. Jest to średnia lektura, którą można przeczytać, gdy nie mamy w planach nic lepszego.

Moja ocena: 4,5/6

6 komentarzy:

 1. Szkoda, że to taka średnia lektura. Mimo to i tak mnie jakoś ''kusi'' :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba Cię trochę nudziła lektura tej książki. Na pewno w najbliższym czasie się za nią nie zabiorę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Motyw widzenia osób zmarłych nie zawsze do mnie przemawia, więc nie wiem, czy mam skuszę się na tę powieść... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fabuła mnie zainteresowała, ale skoro jest to lektura średnia to się wstrzymam od jej czytania :). Może kiedyś.

  OdpowiedzUsuń
 5. 4.5 to dość wysoka ocena jak na lekturę, którą można "odhaczyć" - chyba się skuszę, zwłaszcza, że okładka jest jak dla mnie świetna, a to już klucz do zdobycia mojej uwagi;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja podziękuję. Skoro nie ma rewelacji, nie czuję potrzeby sięgać po tę powieść. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń