niedziela, 23 sierpnia 2015

,,Następcy. Wyspa Potępionych" Melissa de la Cruz

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 320
Półka: posiadam
Do kupienia: Egmont

Melissa de la Cruz, podobnie jak Shannon Hale z serii ,,Ever After High", postanowiła w nieco innym świetle ukazać znanych nam disneyowskich bohaterów. ,,Wyspa Potępionych" rozpoczyna historię czwórki przyjaciół. Jej kontynuacją będzie film emitowany 18 września o 18.00. tylko na Disney Channel.

Lata temu wszystkie złe postaci zostały wypędzone na Wyspę Potępionych, gdzie utraciły swoje złe moce. Powołano do życia nawet zmarłych, by również mogli odbywać te męki. Konflikt zaczął się wtedy, gdy mała Mel nie została zaproszona na przyjęcie do Evie. Obie matki rywalizowały o to, która byłaby lepszą królową. Mija 10 lat, a 16-latka wciąż ma w pamięci tamto przyjęcie. Postanawia zemścić się na Evie, choć ta nie jest niczemu winna. Mel po swojej matce powinna przejąć samo zło. Lecz czy nie ma w niej nawet krzty dobra?

Nadanie nowych cech bajkowym postaciom jest ciekawym i trafionym pomysłem. Dzięki takiemu zabiegowi możemy swoich ulubionych bohaterów ujrzeć w zupełnie nowym świetle. Choć początkowo ciężko było mi wciągnąć się w lekturę, po jej zakończeniu muszę stwierdzić, że Mellisie de la Cruz udało się tego dokonać. Styl pisarki jest bardzo młodzieżowy i dostosowany do młodego czytelnika.

Nie jest tak, że całość fabuły nacechowana jest złem. Pojawia się także kilka wstawek z tej dobrej baśni. Syn Pięknej i Bestii przygotowuje się do objęcia tronu. Jako nowy władca musi nauczyć się rozwiązywać wszelkie skargi i zażalenia, które napływają na dwór. Czy będzie potrafił poradzić sobie z tak odpowiedzialnym zadaniem? Przyznam szczerze, że te wstawki nie bardzo mi odpowiadały. Wolałabym w całości czytać o Wyspie Potępionych. Może innym czytelnikom ten zabieg się spodoba.

Melissa de la Cruz ukazuje, że nawet jeśli jesteśmy nacechowani złem i tak zawsze mamy drogę wyboru. Możemy stać się dobrzy, gdyż odrobina tego daru tkwi w każdym z nas. Sami tylko musimy zdecydować, po której stronie chcemy stanąć - dobra, czy zła.

,,Następcy. Wyspa Potępionych" to publikacja doskonała dla młodszych czytelników, choć Ci starsi także powinni być zadowoleni, jeśli lubią tego typu publikacje. Książka na pewno spodoba się miłośnikom EAH, a moim zdaniem fabularnie jest jeszcze ciekawsza. Doskonałym dopełnieniem będzie też film,który przedstawia dalsze losy bohaterów.

Moja ocena: 5/6

Premiera: 26.08.2015 r.

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.8 komentarzy:

 1. Wyjątkowo intryguje mnie ta książka i mam nadzieję, że uda mi się ją zdobyć i przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już wiem, że muszę ją mieć :) mimo, że chyba jestem na nią za stara : )

  OdpowiedzUsuń
 3. może i lata nie te :) a;le z chęcią bym przeczytała

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie równiez ta ksiażka ciekawi i to od dłuższego czasu.
  kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Od czasu do czasu lubię sięgać po tego typu książki, więc może kiedyś się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa książka dla dzieci. Moja siostrzenica byłaby zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z chęcią bym przeczytała, bo pierwsze minuty filmu zapowiadają się intrygująco, super byłoby poznać wstęp do historii. :) Do tego nowa wizja postaci Disneya ciekawi. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba jestem za stara, ale polecę mojej młodszej kuzynce.

  OdpowiedzUsuń