niedziela, 2 sierpnia 2015

,,MISSja SURVIVAL" Libba Bray

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2013
Format : Książka
Liczba stron: 448
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Libba Bray to pisarka znana przede wszystkim ze swojej trylogii. Niestety,nie przebrnęłam nawet przez pierwszy tom. Gdy ujrzałam ,,MISSję SURVIVAL" wiedziałam, ze muszę ją mieć, gdyż niedawno na jakimś blogu czytałam o niej pozytywną opinię. Czy także jestem zadowolona?

Dziewczyny, które miały brać udział w konkursie na Miss Nastoletnich Marzeń miały wypadek. Ich samolot uległ katastrofie i wylądowały na nieznanej wyspie. Ich opiekunowie  oraz niektóre z dziewczyn zginęli. Nastolatki nie widziały dla siebie ratunku. Musiały się zjednoczyć i czekać na ratunek. Tylko czy on kiedykolwiek miał nadejść?

Książka jest przeznaczona dla nastoletnich czytelników, więc ta grupa odbiorców powinna być zadowolona. Ja także miło spędziłam czas z tą powieścią, jednak momentami była dla mnie ona zbyt fantastyczna. Widziałyście kiedyś węża, który połykałby dorosłą osobę w całości? Ja nie. Myślę, a nawet jestem pewna, że taki nie istnieje. W publikacji było kilka innych takich irracjonalnych momentów, jednak w końcu lektura ma być dla nas rozrywką.

Fabuła została przemyślana. Co jakiś czas na jaw wychodzą nowe, zaskakujące fakty. Zakończenie jest także dość zdumiewające. Książka należy do serii Uwaga młodość. Pierwszy raz słyszę o czymś takim, ale może w przyszłości trafię na inne książki z tego cyklu.

,,MISSja SURVIVAL"  to typowa książka dla młodzieży napisana takimże językiem. Bawi, momentami wzrusza. Pisarka porusza trudne tematy, nie stroni od nich. Być może dzięki tej publikacji po części staniemy się choć odrobinę bardziej tolerancyjnym społeczeństwem.

Moja ocena: 5/6

7 komentarzy:

 1. Chyba się nie skuszę, za stara jestem. Ale polecę mojej młodszej kuzynce, powinna się jej spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 2. e to chyba nie dla mnie chociaż nie stronię od powieści młodzieżowych

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi całkiem ciekawie, ale na razie ''tonę'' w morzu innych książek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja przeczytałam całą trylogię i bardzo mi się podobała :) Skoro książka jest przeznaczona głównie dla nastolatek, to z wielką chęcią ją poznam .O tym cyklu też nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Widziałam jej zapowiedź, zaciekawiła mnie ta książka. Zresztą lubię raz na jakiś czas poczytać dobrą młodzieżówkę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiedziałam, że to książka z jakiegoś cyklu, tu mnie zaskoczyłaś. ;) Nie spodobała Ci się trylogia? Dlaczego? Ja ją uwielbiam, choć tom pierwszy lekko mnie nużył, w kolejnych akcja się rozwija, bohaterki dorastają i nie są już tak nieznośne. Niezmiernie zaś zakochana jestem w kolejnej książce autorki: "Wróżbiarze". Pozycja niesamowita. ;)
  Dziękuję za jej przesłanie, muszę zabierać się za czytanie. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń