niedziela, 30 sierpnia 2015

,,Królowa na wojnie. Kroniki Tempusu" K.A.S. Quinn

 Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 320
Półka: pożyczona
Do kupienia: Gandalf

K.A.S. Quinn to autorka trylogii młodzieżowej z wątkami fantastycznymi. W Polsce na razie ukazały się dwie pierwsze części. Po lekturze pierwszego tomu skusiłam się na jego kontynuację.

Katie, księżniczka Alicja i James, syn nadwornego lekarza, już w pierwszym tomie mogli przeżyć niesamowite przygody. Teraz siostra chłopca jest chora, obawiają się, że może umrzeć. Przyjaciele podejrzewają, że tylko Katie może jej pomóc. Lecz czy tak naprawdę się stanie? Jakie nowe przygody czekają na głównych bohaterów?

Pierwszy tom spodobał mi się, jednak to drugi wciągnął mnie swoją fabułą już od pierwszej strony. Wydarzenia opisywane w tej części są ciekawsze i bardziej wciągające. Nie ma wielkiej różnicy stron pomiędzy tomami, więc czas lektury jest mniej więcej taki sam. Myślę, że gdy w Polsce pojawi się zwieńczenie trylogii także skuszę się na jego lekturę.

Pisarka posługuje się prostym, młodzieżowym językiem. Możemy przenieść się w czasy epoki wiktoriańskiej, kiedy panowali królowa Wiktoria i książę Albert. Jak przyznaje sama pisarka, niektóre fakty historyczne pokrywają się z rzeczywistością. Część fikcji została zmyślona. Bardzo nadal podobała mi się ta fantastyczna część powieści, która zdecydowanie jest dobrym dodatkiem do tematu podróży w czasie.

,,Królowa na wojnie. Kroniki Tempusu" to drugi tom serii. Jeśli ktoś się uprze, można czytać bez znajomości pierwszej części, jednak lektura początku wiele wyjaśnia. Szczególnie spodoba się miłośnikom podroży w czasie, choć w tej serii wygląda to nieco inaczej, niż w innych tego typu publikacjach.

Moja ocena: 5/6

2 komentarze:

  1. Na chwilę obecną nie jestem zainteresowana tą serią.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lepiej zaczynać od początku. Może kiedyś się skuszę na pierwszy tom.

    OdpowiedzUsuń