poniedziałek, 10 sierpnia 2015

,,Fetysz" Tara Moss

Wydawnictwo: Vesper
Data wydania: 2013
Format : Książka
Liczba stron: 384
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Tara Moss to autorka trylogii, która w Polsce doczekała się przekładu tylko pierwszego tomu. Jest to zarazem debiut literacki pisarki.

Makedde była modelką. Przyleciała do Australii, gdzie miała zamieszkać w mieszkaniu ze swoją przyjaciółką. Na miejscu nie zastała jednak koleżanki, nie widziała też żadnej wiadomości, którą ta mogłaby jej zostawić. Wydało jej się to dziwne, jednak nic nie mogła z tym zrobić. Kolejnego dnia na plaży miała sesję kostiumów kąpielowych. W krzakach zauważyła ciało zamordowanej kobiety...
Książka została wydana 2 lata temu, na mojej półce przeleżała dłuższy czas, nadal w Polsce nie można znaleźć jej kontynuacji. Jak na debiut, książka jest bardzo dobra. Intryga i zabójstwa zostały bardzo dobrze przemyślane. Motywacja mordercy także została starannie objaśniona. Niemal do samego końca nie wiemy, kto stoi za tymi zabójstwami. Gdy w końcu zostaje ujawniona jego tożsamość mamy wrażenie, że gdzieś już czytaliśmy to imię, jednak są to bardzo odległe skojarzenia. Z biegiem czasu wszystkie elementy układanki wskakują na swoje miejsce.

Kryminał został bardzo dobrze wydany - odrobinę większy format, marginesy, duża czcionka, ciekawa fabuła - to wszystko sprawia, że lektura tej publikacji zajmuje tylko kilka godzin. Nie mogłam się od niej oderwać. Chciałam przed zakończeniem dnia dowiedzieć się, kto jest mordercą i czy uda mu się spełnić jego cel. Znaczna część narracji należy do Makedde, jednak pojawiają się krótkie wstawki dwóch mężczyzn - mordercy i tajemniczego nieznajomego.

,,Fetysz" to kryminał, który zasługuje na uwagę czytelniczą tych, którzy lubią nowe doznania. Czegoś podobnego wcześniej nie czytałam, choć wiadomo, że zabójstw jest mnóstwo. Chodzi mi raczej o motywację mordercy i wstawki obu mężczyzn. Z pewnością urozmaicają lekturę tej publikacji.

Moja ocena: 5,5/6

5 komentarzy:

 1. Nie wiem dlaczego myślałam, że to erotyk :) Ale i kryminały też lubię, dlatego chętnie sięgnę po ''Fetysz'' jak nadarzy się taka okazja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaintrygowałaś mnie. Wydaje mi się, że i mi przypadłaby do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam autorkę, na tę ksiązkę od dawna poluję, może w końcu mi sie uda ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem bardzo ciekawa motywacji mordercy. Chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę przyznać, że czuję się zaintrygowana tą historią! Świetny pomysł na fabułę, bo od razu zaciekawia.

  OdpowiedzUsuń