czwartek, 6 sierpnia 2015

,,52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca" Jessica Brody

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2013
Format : Książka
Liczba stron: 416
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

,,52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca" to powieść, w stosunku do której miałam mieszane uczucia. W Internecie można znaleźć na jej temat różne opinie. Raz chciałam ją przeczytać, innym razem od niej stroniłam. Książka trafiła do nas w ramach wymiany z Patrycją, u której nawet pisałam, że mnie ta publikacja nie zainteresowała. Dlaczego więc ją przeczytałam? Bo szukałam czegoś lekkiego, a poza tym byłam jej ciekawa.

Lex niebawem miała skończyć 18 lat. Jak jej starsze rodzeństwo w tym dniu miała otrzymać czek na sumę 25 milionów dolarów. Miała już zaplanowaną imprezę urodzinową, nie martwiła się tym, że coś może nie pójść zgodnie z jej planem. Niestety, kilka dni przed swoim świętem pijana wjechała nowym samochodem w sklep. Ojciec postanowił odroczyć przekazanie czeku o okres 52 tygodni w trakcie których Lex miała wykonywać po tygodniu prace za najniższą krajową. Czy się na to zgodziła? Jak pogodziła się lub też nie z taką decyzją?

Książka wciąga niemal od pierwszych stron. Początkowo jest to lekkie czytadło, jednak im dalej, tym bardziej zauważymy przemianę głównej bohaterki - na lepsze, czy gorsze? Zakończenie wiele wyjaśnia z zachowania bohaterów. Nie ma tutaj opisu konkretnych zawodów krok po kroku, temu wątkowi została poświęcona mała część książki. Większość zajmuje cała otoczka związana z Lex i tym, czym się aktualnie zajmowała.

Styl pisarki jest prosty, młodzieżowy. Ciekawym przerywnikiem są emaile Lex do jednej z postaci. Urozmaicają one lekturę, tym bardziej, że 18-latka jest bardzo rozrywkową dziewczyną. Całość czyta się szybko i z zainteresowaniem. Z każdą kolejną stroną byłam coraz bardziej ciekawa, co wydarzy się za chwilę.

,,52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca" to początkowo lekka lektura, która z czasem staje się coraz bardziej poważna. Polecam miłośnikom powieści młodzieżowych, niecodziennych, w których nie ma czasu na nudę. Spodoba się także tym, którzy nie boją się przemyśleń.

Moja ocena: 5/6

5 komentarzy:

 1. Ja również czytałam różne opinie o tej książce. Dużo osób pisało, że wciąga, więc może się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kusi mnie ta książka ogromnie, ale ponieważ mam teraz inne zobowiązania czytelnicze, muszę dać sobie na wstrzymanie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nieźle :) Weszłam na bloga i przez chwilę się zawahałam czy to blog Kitti? A jednak. Pozmieniało się tutja i zrobiło zdecydowanie bardziej różowo. Widzę szablonowe przemiany trwają?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, już dość długo jest ten różowy i nic więcej nie zmieniam :)

   Usuń
 4. Mam ją za sobą i również mi się spodobała ;)

  OdpowiedzUsuń