piątek, 24 lipca 2015

Życiowe piątki


Koniec zeszłego tygodnia i początek tego spędziłyśmy na Śląsku. W tym czasie na Sisters pojawiły się następujące wpisy: Projekt Kuchnia w Poznaniu, co nas zainteresowało we Wrocławiu, Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, Literacki Sopot 2015, Bitwa na miasta: Gniezno&Toruń, Sistersowe polecajki #2 oraz latarnia morska w Sopocie.

W czwartek wyjechaliśmy do Wrocławia, gdzie odwiedziłyśmy ZOO, Afrykarium, ogród japoński, rynek oraz spotkałyśmy się z Alicją w Taverna Akropolis. Piątek to dzień Pragi - most Karola, mini wieża Eiffela (Rozhledna), pizza Saint Nicholas oraz cerkiew w Sokołowsku, już w Polsce. W sobotę odwiedziłyśmy pobliskie miejscowości - Kudowę-Zdrów (kaplica czaszek, park zdrojowy, muzeum zabawek), Duszniki-Zdrój (park zdrojowy), Wambierzyce (Dom Wambierzyckiej Królowej Rodzin oraz ruchoma szopka). Niedziela to czas Szczawna-Zdroju (park szwedzki, pijalnia wód, park zdrojowy) oraz Wałbrzycha (zamek Książ, tarasy i palmiarnia). Poniedziałek to Świdnica (świdnicki rynek, wieża ratuszowa, Kościół Pokoju) oraz powrót do domu.

Takie upominki od Alicji, jeszcze raz bardzo dziękujemy! Nasza paczuszka już do Ciebie leci :)
Byłam doskonale przygotowana na tę podroż pod względem książek. Czasu było jednak tak niewiele, że powieść, którą zaczęłam w czwartek kończyłam w poniedziałek :) Nie ubolewam wcale z tego powodu, gdyż widoki na Śląsku są po prostu piękne. Każde odwiedzone przez nas miejsce zachwyciło nas czymś innym.

Czas od wtorku do czwartku to odpoczynek. W chwili, gdy pojawia się ten wpis dojeżdżam do Gdańska, gdzie spędzę dzisiejszy dzień, a dwa kolejne na See Bloggers w Gdyni. Dalszych wyjazdów na razie nie planujemy, no chyba, ze na końcu września. Podróżowanie jest fajne, ale bywa też męczące. W podróż zabieram kolejny tom ,,Zwiadowców". Już jutro zapraszam Was na kolejne nowości, a nich nasze wieeeelkie zakupy :)

4 komentarze:

 1. Byłam kiedyś (z 10 lat temu) w ZOO we Wrocławiu. Było wspaniale.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zwiedziłyście w ciągu kilku dni na Dolnym Śląsku tyle miejsc co ja przez całe życie hehe :D A nawet nie bo jeszcze w Dusznikach Zdrój nie byłam, muszę się tam wybrać! Wpadajcie częściej, jest jeszcze wiele fajnych miejsc do zobaczenia! <3

  OdpowiedzUsuń
 3. W Gdańsku! Super! Kocham to miasto! Ależ Wam zazdroszczę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się, że po raz kolejny się z Tobą i Pauliną spotkałam :)

  OdpowiedzUsuń