niedziela, 19 lipca 2015

,,Zwiadowcy. Ziemia skuta lodem. Księga 3" John Flanagan

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2009
Format : Książka
Liczba stron: 336
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Jak jakaś seria mi się spodoba to jestem w stanie czytać niemal tom za tomem. John Flanagan już od pierwszej części cyklu ,,Zwiadowcy" mnie zachwycił, więc czym prędzej sięgam po kontynuacje.

Tym razem narracja została poprowadzona z punktu widzenia dwóch osób - Willa oraz Halta. Co drugi rozdział był oddany każdemu z nich. W życiu obu zwiadowców zaszły duże zmiany, z którymi musieli się zmierzyć. Na szczęście nie byli z tym sami. Mieli u swego boku przyjaciół, którzy mieli z nimi zbieżne cele.

Nie chcę zdradzić tego, co wydarzyło się w drugiej części, dlatego dziś dość okrojony zarys fabuły. W trzecim tomie nie było aż tyle zabawnych powiedzonek, co w poprzednich, jednak fabuła została skonstruowana bardzo dokładnie. Co prawda domyślałam się jednego faktu, jednak mimo to cieszę się, że John Flanagan także tak to wymyślił. Na szczególną sympatię w tym tomie zasługuje Erak, jeden ze Skandian, który już w drugim tomie budził moją sympatię. W tej części to uczucie jeszcze się spotęgowało dzięki temu co zrobił.

Poprowadzenie narracji z dwóch punktów widzenia urozmaiciło lekturę. Obaj bohaterowie nie mogli narzekać na nudę. Niektóre opisywane zdarzenia były bardzo przerażające, jednak jak to w książkach bywa, dobro zawsze musi wygrać. Jestem bardzo ciekawa kolejnych tomów, więc niebawem coś więcej o nich napiszę. Styl autora jest prosty, dość młodzieżowy, więc ja jestem zachwycona.

,,Zwiadowcy. Ziemia skuta lodem" to trzeci tom serii, który zachwyca równie mocno, jak dwa poprzednie. Czyta się bardzo szybko, niecierpliwie wyczekując dalszych losów głównych bohaterów.


Moja ocena: 5,5/67 komentarzy:

 1. Nie znam jeszcze tej serii, ale jak będę mieć okazję, to czym prędzej się z nią zapoznam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że seria trzyma poziom. Ja jednak nie jestem nią zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama nie wiem. Kiedyś bardzo chciałam poznać całą serię, teraz mam tyle książek do czytania, a wciąż nowych ciekawych tytułów przybywa, że już sama nie wiem, czy zajrzę jeszcze kiedyś do tych powieści :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie, że poziom się nie obniżył. Jak tylko trochę podgonię książki z domowej biblioteczki - wezmę się za ukończenie tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, że kolejna część znowu zachwyca. Bardzo mnie to cieszy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałem, że dobre:) Więc trzeba przetestować:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cieszę się, że wciąż czytasz i wciąż seria Ci się podoba, jest warta poznania. ;) Do 10 tomu to jedna z lepszych serii dla młodzieży, potem jednak jest słabiej.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń