wtorek, 28 lipca 2015

,,Zwiadowcy. Czarnoksiężnik z Północy. Księga 5" John Flanagan

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2010
Format : Książka
Liczba stron: 384
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Gdy zaczynałam serię ,,Zwiadowcy" autorstwa Johna Flanagana myślałam, że Will przez całą serię będzie młody i że wciąż będzie obok niego Halt. Piąty tom jest przełomowy pod tym względem.

Minęło kilka lat. Will ma już około 20, jest jednym z 50 zwiadowców w Korpusie. Z racji tego, że zwolniło się miejsce udaje się do lenna Seacliff, gdzie ma nadzorować tamto terytorium. Od razu zauważa, że wojsko jest tam bardzo źle wyszkolone. Tymczasem niespodziewanie napadają na nich Skandianie. Czy uda się ich pokonać? Jak by tego było mało Will ma do wykonania nowe tajemnicze zadanie.

Od poprzednich wydarzeń minęło kilka lat. Zgodnie z tym założeniem główni bohaterowie oprócz tego, że się postarzeli to także zmężnieli, zdobyli nowe umiejętności, wyszkolili się w swoim fachu. Tym razem poczytamy nieco więcej o Alyss, znajomej Willa z okresu sierocińca. Jej osoba na pewno urozmaiciła lekturę. Nie inaczej było z tajemniczym czarnoksiężnikiem z Północy, który podobno powrócił po latach.

W tym tomie mogliśmy poczytać o nowym miejscu zamieszkania Willa oraz o jego misji, która przeciągnie się na tom szósty i będzie bezpośrednio związana z wydarzeniami przedstawionymi w tamtej części. Nadal można się trochę pośmiać, ale także pozamartwiać o postaci. Przez te 5 tomów już się z nimi zżyłam i razem przeżywam ich wszystkie radości i niepowodzenia.

,,Zwiadowcy. Czarnoksiężnik z Północy" to część z odrobiną magii, lecz czy na pewno? Jakie tajemnicze zadanie otrzymał Will? Co z tym wszystkim miała wspólnego Alyss? Przeczytajcie koniecznie. Pokrótce zostały przedstawione fakty z poprzednich tomów, jednak i tak zalecam lekturę całego cyklu.

Moja ocena: 5/6

4 komentarze:

 1. Niestety ta seria mnie nie interesuje, ale polecę ją mojej bratanicy. Może ona się skusi.

  OdpowiedzUsuń
 2. W sumie dawno nie czytałam fantastyki. Chętnie przeczytałabym ciekawą książkę z tego gatunku :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój brat ma całą serię w swoim księgozbiorzę i myślę, że bez problemu mi ją pożyczy.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczerze mówiąc to nigdy nie próbowałam przygody z takimi książkami :)

  OdpowiedzUsuń