czwartek, 23 lipca 2015

,,Zwiadowcy. Bitwa o Skandię. Księga 4" John Flanagan

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2009
Format : Książka
Liczba stron: 384
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

John Flanagan to autor cyklu ,,Zwiadowcy", który cieszy się uznaniem wśród czytelników. Dość długo mu się opierałam, jednak gdy zaczęłam go czytać - przepadłam.

Evanlyn miała kłopoty. Podczas wyprawy do lasu zdarzyło się nieszczęście i znajdowała się w niebezpieczeństwie. Pomóc jej mógł tylko Will, jednak on był słaby i na pewno nie poradziłby sobie z oprawcami. Czy przeznaczeniem dziewczyny było zginąć w śnieżnej Skandii?

Czwarta część nieco różni się od poprzednich. Nie ma tutaj za wiele śmiesznych powiedzonek. Mamy za to bitwę, dokładnie zaplanowaną, przemyślaną i strategicznie obmyśloną w taki sposób, by zwycięstwo przechyliło się na stronę Skandii. Ten wątek także bardzo mi się podobał, tym bardziej, że praktycznie do końca nie było wiadomo, kto wygra to starcie.

Styl pisarza pozostał bez zmian. Nadal główny prym wiodą bohaterowie znani nam z poprzednich części. Niestety, w mojej książce był błąd w druku i 17 stron zostało pominiętych. Myślę, że wiele jednak nie straciłam, gdyż dalsza część wyjaśniła te kilka niedopowiedzeń. Seria Johna Flanagana stała się jedną z moich najbardziej ulubionych i już teraz wiem, że będę żałować, gdy już się skończy. Mam nadzieję, że pisarz stworzy jeszcze inne książki, które także będą tak zajmujące.

,,Zwiadowcy. Bitwa o Skandię" to jak głosi tytuł walka o być albo nie być. Niebezpieczeństwo zagraża nie tylko Skandii, ale też pozostałym, jeśli oni przegrają wojnę. Co przechyli szalę zwycięstwa na którąkolwiek ze stron? Przekonajcie się sami.

Moja ocena: 5,5/6

4 komentarze:

 1. Muszę w końcu skusić się na tą serię :) Może kupię młodszym dzieciakom w rodzinie i będę miała pretekst ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś na razie nie mam na nią ochoty. Może za jakiś czas dam się przekonać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jestem zainteresowana tą serią, więc nie będę na siłę się do niej zmuszać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że ten cykl tak Cię wciągnął. Na pewno przepadłaś przy tej lekturze.

  OdpowiedzUsuń