czwartek, 16 lipca 2015

,,Tajemnica zielonego ducha" Andy Chandler

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2013
Format : Książka
Liczba stron: 106
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

W Przygodach Trzech Detektywów zaczytywałam się już lata temu. Postanowiłam ponownie wrócić do tych książek. ,,Tajemnica zielonego ducha" to czwarty tom nowej serii o Jupiterze, Pete i Bobie.

Pete i Bob wybrali się na miejsce, gdzie miał zostać zburzony dom. Jeden z chłopców chciał wspomnieć o tym w gazetce szkolnej. Na miejscu usłyszeli krzyk. Ujrzeli mężczyzn, którzy także szli w tamtym kierunku. Po wejściu do domu ich oczom ukazał się zielony duch, który przemieszczał się po domu.

Książka nie jest zbyt obszerna, jednak tekstem jest wypełniona niemal cała strona. Jest to niewątpliwą zaletą, gdyż opisywaną historię czyta się kilka godzin. Język jest po części młodzieżowy, choć starszym czytelnikom także powinien się spodobać. Osobiście bardzo lubię takie kryminały dla nastolatków i nigdy do końca nie wiem, jak zakończy się dana sprawa. Tym razem także nie było wyjątku. Dopiero na ostatnich stronach razem z bohaterami odkryłam to, co już dawno udało się dowiedzieć Jupiterowi.

,,Tajemnica zielonego ducha" to czwarty tom serii, ale można go czytać jako oddzielną powieść. Zagadka detektywistyczna jest bardzo dobrze wymyślona i choć mamy różne stropy, to do końca nie wiadomo, jak to się skończy. Z chęcią sięgnę po inne części tego cyklu.

Moja ocena: 4,5/6Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg.3 komentarze:

  1. Nie czytałam żadnej książki z tej serii. Widzę jednak, że warto zajrzeć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam sentyment do tej serii i z chęcią ponownie bym do niej zajrzała :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jaka straszna okładka. Sama seria też mnie niestety nie zainteresowała.

    OdpowiedzUsuń