wtorek, 21 lipca 2015

,,Stacja Jagodno. Zaplątana miłość" Karolina Wilczyńska

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 344
Półka: posiadam
Do kupienia: Book Master

Nie zawsze wszystko układa nam się w życiu tak, jak byśmy tego oczekiwali. Bywa, że nasza życiowa droga staje się kręta, z przeszkodami, z którymi musimy sobie jakoś poradzić. Karolina Wilczyńska w swojej najnowszej książce pt. ,,Stacja Jagodno. Zaplątana miłość" ukazała właściwie los 4 kobiet, dla których los nie był łaskawy.

Tamara od kilku lat samotnie wychowywała córkę, gdyż na swojego partnera nie miała co liczyć. Marysia obecnie przeżywała bunt nastolatka, spotęgowany nauką w angielskojęzycznym liceum, w którym nie całkiem sobie radziła. Do tego matka Tamary, Ewa, nie ułatwiała sprawy, gdyż wiecznie była zawiedziona kobietą. Czwartą bohaterką jest Róża, tajemnicza staruszka, mieszkająca niedaleko Kielc, gdzie samotna matka przeprowadzała kampanię wyborczą dla klienta firmy, w której pracowała. W jaki sposób starsza nieznajoma jest powiązana z tą rodziną?

Na blogach czytałam same pozytywne wpisy na temat tej książki, więc sama postanowiłam się przekonać, jakie wywrze na mnie wrażenie. Przyznam szczerze, że dość długo zwlekałam z jej lekturą, jednak gdy zaczęłam czytać - przepadłam. Powieść wciąga od pierwszych stron i czyta się ją momentalnie. Zanim się obejrzałam, czytałam końcowe strony publikacji. ,,Stacja Jagodno. Zaplątana miłość" to pierwsza część czterotomowej serii. Jest to więc wprowadzenie do losów głównych bohaterek. Myślę, że w kolejnych powieściach pisarka zdradzi nieco więcej tajemnic z ich życia.

Postacie są bardzo dobrze wykreowane. Praktycznie w każdej z nich możemy znaleźć coś z siebie. Mamy Tamarę, samotną matkę, która wie, że nie może zrezygnować z pracy, bo musi utrzymać córkę. Majka to tymczasowo zbuntowana nastolatka, która zauważa, że czas wolny to nie tylko nauka. Lekarka Ewa, choć od lat na emeryturze, nadal wywiera silny wpływ na swoją córkę i choć bywa apodyktyczna to jestem w stanie ją zrozumieć. Róża to biedna staruszka o wielkim sercu, którą chyba najbardziej darzę sympatią.

,,Stacja Jagodno. Zaplątana miłość" to powieść o miłości, ale tej zaplątanej. Trzeba być bardzo ostrożnym, by niczego nie zerwać.

Moja ocena: 5,5/6

Wpis powstał w ramach współpracy z BookMaster.pl

6 komentarzy:

 1. Mnie również ta książka bardzo się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam (jeszcze) ale mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kusi mnie ta wakacyjna okładka ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się z pozytywnej oceny tej książki, mam bowiem ją w planach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie podejrzewałam, że książka mnie może zainteresować - gdyby nie Twoja recenzja, pewnie bym nawet na nią nie spojrzała, a tak mam ochotę zaczytać się w niej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem nią zainteresowana, na pewno będę chciała przeczytać.

  OdpowiedzUsuń