niedziela, 12 lipca 2015

,,Pegaz. Początki Olimpu" Kate O'Hearn

Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 392
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Serię zaczęłam poznawać niecały rok temu i choć początkowo nie byłam do niej przekonana to szybko się w nią wciągnęłam. Teraz z niecierpliwością wyczekuję pojawienia się 5 tomu, wieńczącego serię.

Emily miała koszmar, który śnił jej się co jakiś czas. Nie miała pojęcia, co może to oznaczać, jednak jej przyjaciele z Olimpu znali to miejsce. Już wkrótce dziewczyna miała dowiedzieć się co nieco o swojej przeszłości, a także stoczyć walkę, w której mogli zginąć jej przyjaciele. Czy była do tego zdolna? Czy mogła patrzeć na śmierć bliskich je osób?

Nie czytałam wcześniej książek z mitologią w tle, ale seria o Pegazie skutecznie mnie do tego zachęciła. Co prawda występują tutaj bohaterowie znani nam z historii, jednak historia stworzona przez pisarkę zupełnie odbiega od tej prawdziwej. Publikacje to doskonałe połączenie prawdy z wątkiem magicznym, fantastycznym. Moim ulubionym bohaterem jest zdecydowanie Chryzaor, choć nie jest to postać zbyt często ujmowana w historii.

Pomimo tego, że pozycja jest dość obszerna przeczytałam ją w jedno popołudnie. Nie mogłam się od niej oderwać i chciałam dowiedzieć się, jak zakończy się ta część. Styl pisarki jest typowo młodzieżowy, a fabuła skonstruowana w przemyślany sposób. Nie chcę za wiele zdradzić, wspomnę więc tylko, że w tym tomie pojawia się także popularny ostatnio w literaturze motyw związany z czasem.

,,Pegaz. Początki Olimpu" to ciekawy, nieco inny od poprzednich czwarty tom serii. Lepiej czytać całość od początku, aby dobrze zrozumieć tę część. Ja czekam na piąty tom i mam nadzieję, że zachęciłam Was do lektury tego cyklu. Moim zdaniem jest naprawdę warty polecenia.

Moja ocena: 5/6


4 komentarze:

 1. Oczywiście, że zachęciłaś mnie do lektury całego cyklu, tylko muszę oczywiście zacząć od pierwszej części.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z motywem mitologii kojarzy mi się tylko seria o Percym Jacksonie. Mam zarówno ochotę na nią, jak i na prezentowany przez Ciebie cykl powyżej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Osobiście nie lubię czytać książek z mitologią w tle, dlatego raczej nie skuszę się na powyższą pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam mitologię i wplecione w nią historię, na razie za serią się rozglądam, może kiedyś trafi w moje ręce. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń