sobota, 11 lipca 2015

Nowości #32

Przedstawiam książki z minionego tygodnia.

,,Za żadne skarby" Vera FalskiŻycie ma z reguły inne plany niż my.

Ewa spełniła swoje marzenie - wyrwała się z małej mazurskiej wsi, skończyła mikrobiologię. Właśnie wybiera się na staż naukowy do Paryża. Ma też całkiem sensownego faceta.
I nagle wszystko się kończy. Jeden telefon uruchamia bieg zdarzeń, jakich Ewa nigdy by się nie spodziewała. Dziewczyna wraca do zaściankowej rzeczywistości, do pijącego ojca i chorego brata. Przed nią wiele problemów, ale też miłość do utraty tchu. Co zrobi Ewa? Jedno jest pewne: za żadne skarby się nie podda!

,,Ever After High. Księga Czarów" Shannon Hale

Książka wygrana w konkursie u Gosi.


KTO POSKROMI STWORA?

Od uczniów baśnioceum Ever After High oczekuje się, że bez dyskusji podpiszą Księgę Baśni, przyrzekając tym samym posłuszeństwo przeznaczeniu, które dostają w spadku od baśniowych rodziców. Gdy na scenę wkracza Raven Queen, oczekiwania te przestają być oczywiste. Nikt już nie ma pewności, co go czeka - nawet najszlachetniejsza ze wszystkich szlachetnie urodzonych dam, Apple White.

Sprawy poważnie komplikuje tajemniczy stwór z Krainy Czarów, który zaraża Ever After High szaloną magią. Baśniowa kraina pogrąża się w chaosie. Lizzie Hearts, przyszła królowa Krainy Czarów, Cedar Wood, drewniana córka Pinokia, i Madeline Hatter, dziedziczka Zaczarowanej Herbaciarni Szalonego Kapelusznika, jako jedyne nie tracą głowy. Zagrożona jest szkoła i jej uczniowie - to od dziewczyn zależy, czy uda się uchronić Krainę Baśni przed bardzo nieszczęśliwym zakończeniem.

Trzecia książka o dzieciach bajkowych postaci, które uczęszczają do baśnioceum Ever After High

,,Jutra może nie być" Gabriela Gargaś

Bardzo trudno dostępna książka, na szczęście udało nam się ją kupić.Czy miłość może być zła? Czy niektórzy ludzie spotykają się za późno, a inni za wcześnie? Bohaterka książki jest zdolna zarówno do miłości, jak i nienawiści, do tego aby zadać ból i odejść, toteż powyższe pytania ważą na losach wszystkich, z którymi się wiąże. Książka o odnalezionej po latach "wielkiej miłości", wielkich namiętnościach i wielkich oczekiwaniach. Książka o sile współczesnych kobiet i odwadze dążenia do realizacji własnych pragnień.

,,Zwiadowcy Księga 2 Płonący most"

Książka w podziękowaniu od awioli.Królestwo Araluenu przygotowuje się do wojny z okrutnym baronem Morgarathem. Will, zwiadowca Gilan oraz Horacy otrzymują ważne zadanie - wyprawiają się do sąsiadującej z Araluenem Celtii, by wezwać jej władcę na pomoc w walce z najeźdźcą. 

Gdy docierają na miejsce, ich oczom ukazuje się przerażający widok - wioski Celtii są opustoszałe, wiatr hula po zniszczonych zabudowaniach, na gościńcach zaś królują bandyci. Od wyczerpanej, niemal umierającej z głodu dziewczyny, bohaterowie dowiadują się, że Morgarath uprzedził ich zamiary - zaatakował Celtię, porwał górników, a króla i jego ludzi odrzucił daleko na południe... Gdy Gilan wyrusza z wieściami do Araluenu, Will, Horacy i Evanlyn odkrywają, że plan diabolicznego hrabiego jest dalece bardziej wyrafinowany, niż mogliby sądzić. 

Tylko dni dzielą Morgaratha od wybudowania mostu, który pozwoli mu przerzucić armię na ziemie królestwa. Nie ma czasu, by poinformować o tym władcę, Will i Horacy muszą wziąć sprawę we własne ręce. Ale spalenie mostu do dopiero początek kłopotów.

,,Zwiadowcy. Księga 3. Ziemia skuta lodem" John Flanagan

Trzeci tom z 17 <3


Po spaleniu mostu, przez który Morgarath chciał przeprowadzić armię na ziemie Araluenu, Will i Evanlyn trafiają do niewoli. Porwani przez Skandian pod dowództwem budzącego postrach Eraka, odpływają na nieznane północne ziemie.
Halt poprzysiągł ocalić Willa i uczyni wszystko, by dotrzymać obietnicy - nawet jeśli przyjdzie mu okazać niesubordynację i złamać rozkazy króla. W korpusie zwiadowców nie ma jednak miejsca dla tych, którzy kierują się własnym interesem! Pozbawiony wsparcia, odrzucony przez towarzyszy, Halt wyrusza na niebezpieczną wyprawę do odległej, skutej lodem Skandii. Towarzyszy mu najlepszy przyjaciel Willa - Horacy, którego niezwykłe szermiercze zdolności mogą się bardzo przydać na dzikich i nieprzystępnych terenach, przez które przyjdzie im podróżować. Ale budzące zachwyt i grozę umiejętności młodego rycerza ściągają na mężczyzn uwagę okolicznych lordów... 
Czas biegnie nieubłaganie. Czy Halt i Horace ocalą Willa od losu niewolnika? 

Biedronka Fionka - ,,Spotkanie na trawie", ,,Kuzynki mrówki podkówki", ,,Marzenie mrówki Podkówki", ,,Zawsze wesoło z biedronką Fionką"

Ładne książeczki z morałem o biedronce Fionce.

 


Urocze bajeczki małej biedroneczki charakteryzują się pozytywnym przesłaniem i odwołaniem do dobrych emocji. Przygody Fionki opowiedziane są przyjaznym dla dziecka językiem, literackim, a zarazem prostym, łatwo wpadającym w ucho dzięki płynącej w nim melodii. Piękne i pełne ciepła ilustracje ukazują od najlepszej strony świat przyrody i jej mieszkańców. Pełne radości książeczki o biedronce Fionce doskonale nadają się do czytania dzieciom przed snem lub jako pierwsza lektura dla dzieci zaczynających czytać.

,,Przygody trzech detektywów. Tajemnica zielonego ducha" Andy Chandler

Dalsze przygody Trzech Detektywów, jestem zadowolona z lektury.


Mamy zatem do czynienia z powieścią kryminalną dla młodzieży - a raczej całą serią powieści, "Tajemnica zielonego ducha" należy bowiem do wielotomowego cyklu książek o przygodach Trzech Detektywów.

Tym razem Trzej Detektywi rozwiązują zagadkę ducha straszącego w opustoszałej rezydencji, chińskich arystokratów oraz dziwnych szarych pereł...

,,Bajki rozśmieszajki" Tamara Michałowska

Spodobały mi się ilustracje i treść. Niebawem więcej na jej temat.


Bajki rozśmieszajki to ciepłe, pełne niespodzianek, humoru i przygód opowiastki. Zachwycą najmłodszych i pozwolą się im przenieść do świata pełnego barw, radości i niesamowitych przeżyć.


9 komentarzy:

 1. Super zdobycze.
  Nie znam serii o Biedronce, ale wzbudziła moją ciekawość.

  OdpowiedzUsuń
 2. O Gabriela Gargaś! Muszę się w końcu zapoznać z jej twórczością :) miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa Twojej opini na temat "Zwiadowców'. Nie ukrywam, ze ta seria od dawna mnie intryguje :>
  Chciałabym Ciebie zaprosić do przeczytania mojego najnowszego postu, który rozpoczyna nowy cykl. Nie traktuj tego jako spam. Traktuj to jako zaproszenie.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com/2015/07/krucze-wiesci-czyli-przeglad.html
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe propozycje wydawnictw, aczkolwiek niewiele pozycji dla mnie :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba najbardziej zazdroszczę drugiej części "Zwiadowców" :) Czekam na recenzję! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Seria o Biedronce wygląda rewelacyjnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zainteresowała mnie książka "Za żadne skarby". Chętnie ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jutra może nie być bardzo mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ,,Jutra może nie być" też bardzo chcę przeczytać i jeszcze ,,Za żadne skarby" mnie zainteresowało :))

  OdpowiedzUsuń