sobota, 4 lipca 2015

Nowości #31

Książki otrzymane i przywiezione z My blog my passion.

,,Pasja życiem" Izabela Kornet

Książka z autografem, gdyż autorka też była na spotkaniu.


Kochała Księcia ponad wszystko. Mimo wielu trudnych sytuacji, nigdy nie zapominała o swoich obowiązkach względem konia. Pewnego dnia straciła sens życia. Sprzedano Księcia jakiemuś nieznanemu nabywcy. Zrobiła się nieufna, chociaż miała nadzieję, że odzyska swojego Jaśmina. Nie kochała chłopca, który oddał jej swe serce. Nawet przez myśl nie przeszło dziewczynie, że ktokolwiek mógłby zastąpić jej konia. Z iskierką wiary w sercu czekała na jakąś wiadomość o jego istnieniu. Szukała go wszędzie. Aż pewnego dnia wpadła na ślad, który poprowadził ją we właściwe miejsce.

Odtąd się nie rozstawali. Przeszłość zamykała się w innym, zapomnianym świecie. Odzyskała radość życia i zrozumiała właściwe intencje wszystkich tych, którzy dobrze jej życzyli.


,,Krzykacz z Rwandy" Warren FitzGerald

Młodzieżowa książka, powinna mi się spodobać.


Czasami przyjaciele mogą uratować życie...
Ta historia biegnie przez tysiąc wzgórz wybijając bosy, przejmujący rytm... Wsłuchajmy się uważnie w okrutnie prawdziwą baśń o miłości i przyjaźni. O strachu, który nie paraliżuje odwagi. O ścięciu człowieczeństwa w myśl przykazań z radia. O Sebwgugu. Wstrząsająco pięknie opowiada dziesięcioletnia Clementine Habimana z Rwandy, dziewczynka w wisienkowej bluzce. Chodźmy na lekcję śpiewu do Asha Bolta. Mieszka za czterdzieści funciaków w centrum Londynu. Walczy z demonami, które przywlekły się za nim z rodzinnego domu. Kiedy w głowie Asha narasta chaos, tylko rytuał bólu odpędza lęk. Ale jak długo można liczyć na nóż w kwestii przeżycia? Ktoś puka do drzwi.

,,Po pierwsze śniadanie. Jak jedzą szczupli" Renata Ruszniak

Kolejna książka kucharska do kolekcji.


Poradnik dla osób, które wypróbowały już różne diety, mają za sobą nawet konsultacje dietetyka i całkiem długie okresy uzyskiwania normalnej masy ciała. Przyda się także osobom szczupłym, żeby zrozumiały, co robią inaczej niż osoby z nadwagą, i zachowały dobre nawyki do końca życia. Nie proponuje diety cud, ale przemyślenie naszego sposobu odżywiania i wdrożenie kilku zasad, które zapewnią nam ładną sylwetkę, dobre samopoczucie i pozwolą uniknąć chorób metabolicznych. Książka dedykowana wszystkim mamom i babciom, które w trosce o dzieci i wnuki przekarmiają je, ulegając niekontrolowanym prośbom o słodycze i fast foody, a następnie z tą samą troską próbują odchudzać. Renata Ruszniak, absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie oraz Poradnictwa Żywieniowego i Dietetycznego Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Udziela porad w warszawskiej Klinice Medycyny Estetycznej Rclinic osobom zdrowym, z nadwagą, niedoborami witaminowo-mineralnymi, odczuwającym chroniczne zmęczenie, nadmierną potliwość, chorym na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemię, czyli wszystkim potrzebującym pomocy w zakresie zmiany stylu odżywiania.

,,Imię dla twojego dziecka" Wojciech Jóźwiak

Super książka! Na pewno poczytam w wolnej chwili.


Dla swojego dziecka chcemy wszystkiego, co najlepsze. I z pewnością chcielibyśmy nadać mu imię, które okaże się szczęśliwe, zgodne z osobowością i pomoże iść przez życie. Warto więc poczytać o imionach, o tym, skąd pochodzą, co w sobie niosą oraz jakie są ich związki ze znakami zodiaku i magiczną stroną życia. W nowym, rozszerzonym wydaniu książki `Imię dla twojego dziecka` znajdziemy charakterystyki blisko dwustu pięćdziesięciu najpopularniejszych polskich imion i wskazówki astrologa, które pomogły już wielu rodzicom dokonać właściwego wyboru. 

,,Fitness dla kobiet" Paulina Bernatek-Brzózka, Tomasz Brzózka

Raczej nie skorzystam, chociaż - kto wie :)


Uroda, zdrowie, odpowiednie odżywianie, dieta, gimnastyka, usunięcie toksyn z organizmu, relaks, energia, pozytywne myślenie, motywacja - fitness to zarazem sport i pewna filozofia, bezpieczna recepta na szczęście kobiety w dzisiejszym świecie. Sięgnij po ten poradnik, aby poznać arkana fitnessu. Dowiesz się jak ćwiczyć i układać treningi, a równocześnie osiągniesz pewną mądrość, niezwykle cenną w życiu współczesnej kobiety. Zostaniesz mile zaskoczona doskonałym opracowaniem merytorycznym każdego rozdziału, zarówno w częściach poświęconych ćwiczeniom i specjalnym programom treningowym, jak i w częściach poświęconych stricte diecie, relaksacji, stretchingowi czy aspektom motywacyjnym. Książka urzeknie Cię perfekcyjnie dopracowanym materiałem zdjęciowym. Szlachetnie prosta oprawa graficzna uzupełnia w sposób przemyślany przekaz słowny i czyni z tego poradnika znakomitego trenera i doradcę. Do książki dołączona jest płyta DVD, na której sami autorzy prezentują i omawiają zagadnienia fitnessu oraz podają szczegółowy instruktaż ćwiczeń.

,,Zęboszczotki" Pittau & Gervais

Zainteresowała mnie już u Czym zająć Malucha. Niedługo powstanie wpis na jej temat.


Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda... tak się zaczyna nasza codzienna przygoda z myciem zębów.

Czy wiesz czym myje zęby cukiernik, strażak, dentysta lub pianista?
A czym krokodyl, jeż, mucha lub królik?
Zapraszamy do zaczarowanego i zwariowanego świata szczoteczek do zębów.

Po lekturze tej książki każdy maluch śmiało sięgnie po swoją magiczną zęboszczotkę!

,,Chrum, chrum, Bolusiu!" Barbro Lindgren, Olof Landstrom

Wygląda bardzo ładnie.


Boluś chce wyjść na dwór. Ma już dość siedzenia w domu. 

Braciszek też chce wyjść. On też ma dość siedzenia w domu.

? Uważaj, żeby braciszek nie wpadł do sadzawki ? mówi mama Bolusia. 

? Chrum, chrum ? odpowiada Boluś.

A potem idą prosto nad sadzawkę.


Obrazkowa trylogia o upartym prosiaczku Bolusiu należy do wpółczesnej szwedzkiej klasyki książek dla dzieci. Barbro Lindgren, laureatka Nagrody im. Astrid Lindgren (ALMA) z 2014 roku, którą znamy z książeczek o Maksie, oraz genialnie rysujący emocje Olof Landstrom niejednego rozbawią do łez swoim portretem dwulatka.Trylogia o Bolusiu: 

-Ależ, Bolusiu!?

-Ładnie, Bolusiu!?

-Chrum, chrum, Bolusiu!

,,Naciśnij mnie" Herve Tullet

Książka cieszy się zainteresowaniem młodych czytelników, będę miała na przyszłość.


"Naciśnij mnie" szybko stała się międzynarodowym hitem.
Została wydana już w 24 krajach, trafiła też na listę bestsellerów "New York Timesa".
To książka, którą trzeba przekręcać, na którą trzeba dmuchać, której trzeba klaskać...
Interaktywna i niezapomniana - zachęca dzieci oraz dorosłych do wspólnej zabawy i nauki.

~*~

,,Kwitnący krzew tamaryszku" Wanda Majer-Pietraszak

Książka dla Pauliny, ale mnie również zainteresowała.


Tytuł tej książki wziął się z ogrodu, w którym przed laty wyrósł krzew tamaryszku. Wyrósł piękny, o mocnych czterech gałęziach. Teraz, jesienią i zimą krzew dzielnie przyjmuje na siebie lodowate zawieruchy i ciężkie śniegi, lekko uginając gałęzie i wspierając jedne o drugie. Ale wiosną i latem, znów smukły i zielony, zakwita fioletowo, koronką drobnych kwiatów. Przyciąga motyle, mruczące trzmiele, osy, a mieszkające obok w budce sikorki składają mu przelotne wizyty.
Bohaterkami tej powieści są cztery przyjaciółki - takie od zawsze, od szkoły po ukończone różne studia. Dojrzałe, odważne, bliskie sobie i piękne. Podnoszą się wzajemnie, gdy życie da im popalić, lub gdy potykają się na nierównych ścieżkach losu, zawsze lojalne i niezawodne, zakwitają radością, spotykając szczęście lub dostrzegając je u innych. Są różne, jak różne jest ich miejsce w życiu i jak różne są ich zawody, ale zawsze wspierają się jak gałęzie krzewu tamaryszku i zawsze mogą wzajemnie na siebie liczyć...

Za niecałe 20 złotych z wysyłką na dobreksiazki.pl kupiłyśmy 2 książki pisarki:

,,W plątaninie uczuć" Gabriela Gargaś


Opowieść o sile prawdziwej kobiecej przyjaźni, cierpieniu, miłości, zdradzie. Opowieść o tym jak trudną sztuką jest pięknie żyć. Trzy historie, trzy różne kobiety. Każda inaczej żyje swoje życie, walczy o siebie i swoje marzenia. Są do bólu prawdziwe, a przy tym nie pozbawione autoironii i poczucia humoru. Książka ukazuje całą panoramę spraw, problemów czasem śmiesznych , czasem poważnych. Codzienne problemy, zmaganie z przeciwnościami losu, udane związki i mniej udane rozwiązki. Poruszająca!

,,Pośród żółtych płatków róż" Gabriela Gargaś


Kilka osób, różne życiowe drogi, rozmaite wybory, nie zawsze jasne motywacje. Zuza, Joanna, Michał, Robert, Milena, Wojtek, ciocia Zosia i jej ukochany Zygmunt to prawdziwi, pełnowymiarowi ludzie. Bohaterowie Gabrieli Gargaś żyją w świecie, który nie jest czarno-biały, i oni też nie są czarno-biali - podejmują trudne, nieraz kontrowersyjne decyzje, wiążą się z nieodpowiednimi ludźmi, szukają siebie - i nie zawsze znajdują. Zawsze jednak dążą do szczęścia, pragną i desperacko poszukują miłości. Miłości, która nadaje sens życiu, która sprawia, że chcesz śmiać się głośno i oddychać pełną piersią.

3 komentarze:

  1. Ciekawe nabytki, zwłąszcza zainteresował mnie ,,Krzykacz z Rwandy". Życzę miłej lektury i czekam na recenzje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Co prawda, ja chyba na żadną z powyższych książek bym się nie skusił, ale czekam na Twoje recenzje i życzę przyjemnej lektury :)

    OdpowiedzUsuń
  3. ,,Kwitnący krzew tamaryszku" już mam u siebie. Niebawem będę się zabierać za tę książkę.

    OdpowiedzUsuń