wtorek, 7 lipca 2015

,,Naciśnij mnie" i ,,Zęboszczotki" wyd. Babaryba

Wydawnictwo: Babaryba
Data wydania: 2011
Format : Książka
Liczba stron: 56
Półka: posiadam
Do kupienia: Wydawnictwo Babaryba

Herve Tullet to autor, którego książki małe dzieci bardzo lubią. Muszę przyznać, że dość sceptycznie do nich podchodziłam, jednak gdy ,,Naciśnij mnie" przejrzałam w całości zmieniłam w stosunku do niej zdanie.

Publikacja nadaje się już dla najmłodszych czytelników. Możemy dotykać dany kolor, trząść książka, dmuchać, obracać ją w prawo i lewo. Jest bardzo interaktywna. Ma kilkadziesiąt stron, jednak zadania na niej są różnorodne. Można się przy niej pośmiać, ale także nauczyć np. kolorów.

Herve Tullet napisał kilka książek. Z tego co się orientuję wszystkie są do siebie podobne i polegają na interakcji z młodym czytelnikiem. Jest to na pewno coś nowego, innego i wartego swojej ceny, jeśli Wasze dzieci lubią tego typu pozycje.

,,Naciśnij mnie" to moje pierwsze spotkanie z Tulletem i myślę, że nie ostatnie. Wspaniała zabawa nie tylko dla dzieci. Dzięki tego typu książce wspaniale można się odstresować i pośmiać podczas wykonywania kolejnych zadań. Wersja polsko-francuska.

Moja ocena: 5/6~*~


Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 60
Półka: posiadam
Do kupienia: Wydawnictwo Babaryba

,,Zęboszczotkami" zainteresowałam się, gdy ujrzałam wpis u Kasi z Czym zająć Malucha? Gdy nadarzyła się okazja, postanowiłam przyjrzeć im się bliżej.

Książka wyróżnia się swoją prostotą i wykonaniem. Na 60 stronach mamy kilkadziesiąt rodzajów szczotek przeznaczonych dla kogoś innego. Jedyne co je łączy to to, że mają atrybut typowy dla danego zawodu, zwierzęcia, czy przedstawiciela danej grupy. mamy tu szczotkę dla dziecka, rzeźnika, wiewiórki, wielbłąda, mężczyzny, kobiety i wiele innych.

Jest to na pewno coś innego, ale mi się bardzo podoba. dzieci nie dość, że poznają charakterystyczne atrybuty z tylu kategorii to dodatkowo poznają nowe zawody, które wykonują dorośli ludzie. Całość została przedstawiona w bardzo estetyczny sposób. Nie ma tutaj za wiele tekstu, a przeglądanie tej publikacji jest przyjemnością.

,,Zęboszczotki" to nietypowa publikacja, która na pewno znajdzie swoich zwolenników i przyciągnie uwagę młodszych czytelników. Starsze osoby także mogą ją przejrzeć z ciekawości. Ja jestem bardzo zadowolona z jej posiadania.

Moja ocena: 5/6Książki otrzymałam na spotkaniu My blog my passion od Wydawnictwa Babaryba. Serdecznie dziękuję!

3 komentarze:

  1. Niestety żadna z powyższych pozycji nie wzbudziła mojego zainteresowania. Czekam zatem na kolejną Twoją recenzję :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajne te książeczki. Pierwszy raz je widzę.

    OdpowiedzUsuń