czwartek, 30 lipca 2015

Garfield - wyd. Siedmioróg

Garfield to postać tak nietuzinkowa, że na pewno każdy z  Was choć raz o nim słyszał. Razem z Odim, swoim psim przyjacielem, tworzą duet nadzwyczajny. Ilustracje zajmują tutaj całe strony, są bardzo wyraźne, a Garfield wygląda jak wyjęty z telewizora. W jednych książeczkach tekst jest krótszy, ale częściej, a innych - dłuższy, ale nie na każdej stronie. Myślę, że jest go prawie tyle samo w każdej z tych publikacji. Historie są ciekawe, a cena bardzo zachęca do zakupu. Książki są wydane w sztywnej oprawie w kwadratowym formacie. Na początku i na końcu na dwóch stronach następuje krótkie przedstawienie bohaterów z krótkim opisem, co czeka ich w danej bajce.


Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2009 (niebieskie) / 2009 (księga zadań) / 
2010 (pozostałe)
Format : Książka
Liczba stron: 98 (niebieskie)/ 16 (księga zadań)/ 82 (pozostałe)
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

,,Garfield. Król Nermal" - Do domu Garfielda przyszedł niespodziewany gość. Nermal, bo to o nim mowa, musiał zamieszkać teraz u Jona przez 10 dni, gdyż jego pan wyjechał. Rudy kocur nie mógł jednak na to pozwolić i za wszelką cenę chciał wyrzucić nieproszonego gościa ze swojej posiadłości. Nie przewidział tylko tego, że Nermal może być bardziej przebiegły niż on z Odim razem wzięci.

Książka doskonale obrazuje, co robi się z niechcianym gościem - stara się go za wszelką cenę pozbyć jak najszybciej, jeśli nie jest mile widziany w naszym domu. Całość została ukazana w przejaskrawiony sposób. Nie będę zdradzać zakończenia, ale dwójka przyjaciół miała się przekonać, że ich pomysły nie zawsze muszą być genialne i mogą im tylko zaszkodzić.


,,Garfield. Hipnotyzer" - Jon miał problemy ze spaniem. Nieważne, czym się zajmował i tak nie mógł zasnąć. Raz podczas bezsennej nocy ujrzał w telewizorze reklamę o hipnotyzerze. Kolejnego dnia postanowił się tam udać. Wszystko miało być dobrze. Jon miał reagować na brzęczek pilota, którym miał sterować Garfield. Niestety, coś poszło nie tak i obecnie Jon mógł spaść z dachu, gdyż urządzenie nie działało.

Ta dość długa bajka idealnie nadaje się dla lunatyków. Doskonale ukazuje, jak się męczą osoby, które mimo wszystko nie mogą zasnąć. Cieszę się, że w książkach poruszane są też takie problemy, które mogą dotknąć każdego z nas. Choć całość została napisana w dość zabawny sposób, mimo wszystko zwraca uwagę na tę przypadłość.


,,Garfield. Klątwa egipskich kotów" - Liz, przyjaciółka Jona, właśnie wróciła ze swojej podróży do Egiptu. Odwiedziła przyjaciela, przyprowadzając ze sobą swoją młodą krewną Heather oraz przynosząc lusterko. Dziewczynka chciała się bawić w chowanego z Garfieldem i Odiem. Pies polizał lusterko i razem z kotem przenieśli się w magiczny świat, gdzie rządziła Nefrekotka. Czy Garfieldowi i Odiemu udało się uratować?

Książka jest zabawna i dobrze przemyślana. W jakiś sposób ukazuje, żeby nie chcieć więcej, niż sami możemy mieć, gdyż może spotkać nas jeszcze gorszy los, niż obecny. Powinniśmy cieszyć się z tego co mamy i nie mierzyć ponad miarę.


,,Garfield. Podwodny świat" - Jon wybierał się na ryby. Garfield, chcąc przechytrzyć swojego właściciela, postanowił, że zostanie w tym czasie w domu i zajmie się opróżnianiem lodówki. Mężczyzna przewidział plan kota i we trójkę udali się nad wodę. Tam czekało ich mnóstwo przygód. Kto by pomyślał, że język Odiego może zostać uznany za robaka i pies zostanie zaciągnięty pod wodę do królestwa rybiej rodziny?

Ta opowieść uczy, ze jeśli komuś pomożemy, odzyskamy to z nawiązką. Czasem warto zrobić coś bezinteresownie, pomóc komuś, wesprzeć. Czasem takie działania też przynoszą skutek i gdy my będziemy w potrzebie, ktoś wyciągnie do nas pomocną dłoń.


,,Garfield. Poznaję podwodny świat z Garfieldem" - publikacja została przeznaczona dla dzieci od 6 do 8 lat. Wewnątrz znajdują się zadania związane z naklejaniem, wykreślaniem zbędnych literek, numerowaniem obrazków, łączeniem kropek (trzeba tylko po nich przejechać ołówkiem, by zobaczyć kształt), dodawaniem. Po krótkiej ,,komiksowej" historyjce są także trzy pytania, na które trzeba odpowiedzieć.

Znajdują się także ciekawostki, są one umieszczane w żółto-pomarańczowych ramkach. Zadania są naprawdę różnorodne, więc dziecko nie powinno się znudzić. Największą atrakcją oczywiście będą naklejki, gdyż wszystkie maluchy je lubią. ,,Garfield. Poznaję podwodny świat z Garfieldem" to doskonała publikacja dla miłośników tego bohatera. Razem z Garfieldem można rozwiązywać poszczególne zadania.


Moja ocena: 5/6

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg.

Seria została przeczytana w ramach wyzwania


8 komentarzy:

 1. Garfield - mój ulubieniec:) zawsze potrafi mnie rozbawić:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna jest ta bajka. Dlatego chętnie rozejrzę się za całą serią, dzieciaki będą miały co czytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesująca seria dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Garfielda lubię, ale jakoś nigdy za tym kotem, ani żadnym innym nie szalałam. Grafika przyciąga spojrzenia. ;) Zadania mogłabym z przyjemnością sprawić kuzynce. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Garfield zawsze wywołuje na mojej twarzy uśmiech. To przezabawna postać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze uwielbiałam Garfielda, kot jest genialny :D

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja jakoś nie przepadam za Garfieldem, wersja kinowa też mnie nie przekonała.

  OdpowiedzUsuń