piątek, 19 czerwca 2015

Życiowe piątki


Na początku pisałyśmy o tym, że warto stworzyć mapę wyjazdu, gdzie wybrać się na wakacje. Pojawiły się także dwa wpisy z Olsztyna - Dom Gazety Olsztyńskiej oraz Restauracja Sioux. Polecałyśmy letnie książki na wakacje oraz ,,Okularnika" Katarzyny Bondy. Obchodziłyśmy także rok Sisters92.

W zeszłym tygodniu w niedzielę tata obchodził 60. urodziny, więc mieliśmy małe przyjęcie na działce. W poniedziałek byłyśmy w Bydgoszczy trochę pozwiedzać, ale i tak nie udało nam się zobaczyć kilku miejsc, bo w poniedziałki było nieczynne lub nie wpuszczali nikogo poza grupami. Po południu udałyśmy się na spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą i Mariuszem Czubajem i zdobyłam dwa autografy do książek pisarki. W trakcie podróży czytałam ,,Planetę małp". Świetna pozycja, wpis o niej w niedzielę.

We wtorek chciałyśmy iść jeszcze do Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu, ale byłyśmy zmęczone i na razie to sobie odpuściłyśmy. Obejrzałyśmy za to film ,,Odrobinę nieba". Bardzo wzruszający! W środę odpoczywałyśmy i czytałyśmy trochę na czwartkowe dyktando oraz obejrzałyśmy film ,,Daję nam rok", ciekawa ekranizacja. Widziałyśmy także ,,Hollywoodland" - trochę przydługa ekranizacja i w dodatku zakończona nie tak, jak się spodziewałam. W chwili, gdy pojawia się ten wpis, jestem już zapewne w Łodzi i rozpoczynam swoje zwiedzanie tego miasta. Tym razem postawiłyśmy na miejsca kultury, czyli muzea i dwie restauracje. Mamy zamiar spotkać się z Awiolą i Wiolą. Jutro z kolei mamy małe przyjęcie z okazji roku bloga, ale o tym innym razem.

Postanowiłam też wprowadzić kategorie do wpisów książkowych, co mogliście zauważyć. Wszystkie podziały są subiektywne i mam nadzieję, że teraz jeszcze w lepszy sposób będziecie mogli korzystać z tych wszystkich wpisów. Już jest skończony spis.

29. mamy skończyć sesję, odliczam dni <3

4 komentarze:

 1. To będziesz miała wakacje dzień prędzej niż ja :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ogromnie żałuję, że nie może być w Łodzi z Wami. Ale może kiedyś spotkamy się w Skierniewicach?
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazdroszczę tych wakacji. Mnie również by się przydały :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzymam kciuki za skończenie sesji :) Ale super, że spotkałyście się z Katarzyną Bondą! :)

  OdpowiedzUsuń