poniedziałek, 1 czerwca 2015

,,Złota księga bajek" Aleksandra Michałowska

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 272
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg


Baśnie zna każdy z nas. Mają one różnych twórców, jednak ich przesłaniem jest morał, jakaś wartość, którą młodzi czytelnicy będą mogli wykorzystać w swoim życiu. ,,Złota księga bajek"  to zbiór jak najstaranniej dobranych baśni, które pomogą ukształtować charakter młodego czytelnika.

Znajdują się tutaj bajki bardziej i mniej znane. Myślę, że ich treść jest wszystkim znana i nie muszę jej przybliżać. Z chęcią wróciłam do ,,Syrenki", ,,Pięknej i Bestii", ,,Tomcia Palucha". Przypomniałam sobie o ,,Pani Zimie" oraz ,,Paluszku". Na nowo razem z Czerwonym Kapturkiem i Jasiem i Małgosią przeżywałam ich przygody.

Doskonale pamiętam te wszystkie baśnie z dzieciństwa i późniejszych lat czytelniczych. Tutaj od lat znana Złotowłosa została nazwana Złotowłoską. Niektóre zdarzenia także zostały lekko zmodyfikowane, jednak myślę, że w niczym to nie przeszkadza w odbiorze książki. Jest ona tak samo wartościowa, jak inne wersje. Dodatkowo treść dopełniają ilustracje, które wypełniają całe strony. Tekstu jest stosunkowo mało. Pomimo obaw o objętość książki nie miałam się czym martwić, gdyż całość przeczytałam w godzinę.

Baśnie to najlepsze źródło morału. Dzięki nim młodzi czytelnicy mogą zrozumieć, że warto dotrzymywać słowa, dbać o piękno własne, nie ufać nieznajomym, nie martwić się biedą, gdyż nasz los może się niespodziewanie odmienić. Warto także walczyć o własne marzenia, wykonywać powierzone nam zadania w sposób rzetelny, być pracowitym, gdyż to może przynieść nam korzyści, nie oceniać innych po wyglądzie, ale po charakterze i jeszcze kilka innych.


,,Złota księga bajek" to zbiór 17 pięknie zilustrowanych i ciekawych baśni, z którymi warto się zapoznać. Piękne, sztywne wydanie sprawi, że publikacja przetrwa wiele pokoleń i zachwyci niejednego czytelnika. Nie mogę się już doczekać, aż za kilka lat będziemy ją rodzinnie czytać.

Moja ocena: 5,5/6Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg.


Książka została przeczytana w ramach wyzwania


Książka z morałem

4 komentarze:

 1. Przepiękna publikacja. Wspaniale byłoby powrócić do lat dziecięcych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudeńko, śliczne ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę koniecznie zaopatrzyć się w taki zbiór baśni :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Stare, dobre bajki. Kocham takie zbiory.

  OdpowiedzUsuń