wtorek, 30 czerwca 2015

,,Zabójcza ekstaza" Alfred Hitchcock

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2000
Format : Książka
Liczba stron: 96
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

Kryminały Alfreda Hitchcocka czytywałam już kilkanaście lat temu. Wydaje mi się, że ,,Zabójczą ekstazę" też wtedy przeczytałam, ale po latach podobała mi się tak samo, jak wcześniej.

Pewnego dnia w centrum handlowym ludzie ogłupieli - rzucali się sobie w ramiona, śmiali się, sprzedawcy rozdawali towar za darmo. Została wezwana policja, a chorych umieszczono w zakładach psychiatrycznych. Kilkoro z nich popełniło samobójstwo. Jednocześnie z domów zaczęli znikać młodzi ludzie. Wiązano to z pojawieniem się Mesjasza. Trzej młodzi detektywi mieli zająć rozwiązaniem się tej drugiej zagadki.

Podoba mi się, że jakoby dwie sprawy były rozwiązywane jednocześnie. Pete, Bob i Jupe jak zwykle nie zawiedli. Trójka młodych detektywów po raz kolejny dała sobie radę, nawet w trudnych sytuacjach. To trio od lat jest niezawodne i choć książki tego reżysera mają już blisko 30 lat uważam, że nadal są bardzo ciekawe i aktualne. Można z nich wiele wynieść, a dodatkowo stanowią świetną rozrywkę.

Każda sprawa jest inna, niezmienni pozostają tylko detektywi. Serię tworzy kilkadziesiąt książek, jednak można je czytać niezależnie od siebie. Całość jest napisana prostym językiem, w zabawny sposób. Pomimo tego, że bohaterom czasem grozi niebezpieczeństwo nie odczuwamy większego lęku, bo wiemy, że i tak dadzą sobie radę.

,,Zabójcza ekstaza" to ciekawa książka, z dwoma sprawami, które być może są ze sobą połączone. Pomimo tego, że prawie na pewno czytałam ją kilkanaście lat temu w niczym nie zmieniło to przyjemności z lektury. Myślę, że nastoletni czytelnicy będą zadowoleni z lektury.

Moja ocena: 5/6


Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg.


3 komentarze:

  1. Nie mam w domu żadnych nastolatków, a sama wolę znacznie doroślejszą literaturę, więc tym razem spasuje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie, że są dwie sprawy, które się ze sobą łączą. Podoba mi się to.

    OdpowiedzUsuń
  3. Już ostatnio dzięki Tobie zwróciłem uwagę na tę serię. Muszę nadrobić braki ;)

    OdpowiedzUsuń