wtorek, 16 czerwca 2015

,,Operacja Człowiek w Czerni" Jorn Lier Horst

 Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 98
Półka: posiadam
Do kupienia: Media Rodzina

Jorn Lier Horst zachwycił mnie podczas czytania pierwszego tomu serii dziecięco-młodzieżowej pt. ,,Operacja". Niezwłocznie sięgnęłam więc po drugi tom. W przygotowaniu są dwie kolejne części.

Tym razem bohaterowie jadąc na rowerach przez przypadek zauważyli głębokie doły. Przez to ich rowery się uszkodziły. Zauważyli też mężczyznę w czerni, który za chwilę zniknął. Postanowili dowiedzieć się, co ma wspólnego z tą sprawą, dlaczego kopie doły. Rozwiązanie zagadki miało przejść ich najśmielsze oczekiwania.

Tiril i Oliver prowadzą Biuro Detektywistyczne nr 2, znajdujące się na ul. Piekarskiej 2. Ich biuro ma dodatek 2 tylko dlatego, że ich wuj założył wcześniej swoją agencję. Młodzi bohaterowie nie boją się podejmowania działań i już po raz drugi udowodnili, że nie ma dla nich sprawy nie do rozwiązania. Bardzo podobają mi się w tej serii ilustracje, które są bardzo ładne, kolorowe i nie tylko. Na końcu znajdują się pytania, prośby o odnalezienie czegoś na obrazkach z książki. Dzięki czemu uczą też spostrzegawczości. Niektóre elementy jest naprawdę ciężko znaleźć.

Duża czcionka sprawia, że z książką może zapoznać się czytelnik nawet w najmłodszym wieku. Preferowany wiek to jednak początek klas podstawowych. Myślę jednak, że nawet starsi czytelnicy będą zadowoleni. Bardzo podoba mi się przedstawienie postaci na samym początku książki i ich krótki opis. Wewnątrz, podczas prowadzenia śledztwa, czujemy, jakbyśmy brali udział w prawdziwej sprawie detektywistycznej. Wszystko jest opisane bardzo realistycznie, a to dlatego, że pisarz sam kiedyś pracował w biurze detektywistycznym,

,,Operacja Człowiek w Czerni" to publikacja  dla miłośników zagadek, którzy nie boją się wyzwań. Z niecierpliwością czekam na kolejne dwa tomy, gdyż czytając ich krótki opis nabrałam na ich lekturę jeszcze większej ochoty. Jorn Lier Horst znany jest w Polsce z serii kryminalnej dla dorosłych, teraz wyszła jego seria dla dzieci. Ja jestem nią oczarowana. Sprawdźcie, czy i Wam się spodoba.

Moja ocena: 5/6
Wpis powstał w ramach współpracy z Media Rodzina.


6 komentarzy:

 1. Tym razem spasuje, gdyż wolę obecnie nieco doroślejsza literaturę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno mnie tu nie było ale będę zaglądała częściej - od kiedy zostałam mamą szukam pozycji dla dzieci!
  kolodynska.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajnie prezentuje się pozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna książka, lubię takie pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak, już Ci pisałam, że jestem bardzo ciekawa tych książek Horsta.

  OdpowiedzUsuń
 6. To zdecydowanie coś i dla córki i dla ... mnie :D

  OdpowiedzUsuń