sobota, 13 czerwca 2015

Nowości #28

Przedstawiam książki, które zasiliły naszą biblioteczkę w ciągu ostatniego tygodnia. Oprócz ostatnich dwóch pozycji to zakupy Biedronkowe.

,,Hello Kitty. Różowy potwór" Praca zbiorowa

Tego zakupu chyba nie muszę tłumaczyć ;)


Dzieci pokochają pełen ciepła świat, w którym pod jednym dachem mieszka wielopokoleniowa rodzinka, z uroczymi siostrami bliźniaczkami. Bohaterowie i opowiadane historie zachęcają dziecko do przeróżnych form aktywności, które zaskakują niezwykła różnorodnością i pomysłowością. Ich celem jest fantastyczna zabawa, ale także nauka.

,,Kot Kornel w morskich głębinach" Praca zbiorowa

Na zdjęciu tego nie widać, ale ten kot w swoim pojeździe jest na pierwszej stronie plastikowy i wypukły.


Razem z kotem Kornelem zbadaj morskie głębiny i przekonaj się, że wcale nie trzeba przy tym moczyć futerka! Czego się dowie Kornel? Seria kolorowych, sztywnostronicowych książeczek z wypukłym elementem dotykowym na okładce. Urocze ilustracje i zabawna rymowanka o zwierzątku rozbudzą wyobraźnię najmłodszych czytelników. W serii: Ksawery na Księżycu, Niespodzianka bobra Boba, Kot Kornel w morskich głębinach, Gucio znajduje niezwykłą górę.

,,Ksawery na Księżycu" Barbara Cisierska

Jak wyżej, tym razem mysz w rakiecie jest wypukła.Seria fantastycznych książek z naklejkami dzięki której znajdziesz nie tylko wiele informacji na temat strojów i mody w danym okresie , ale także spędzisz czas na kreatywnej zabawie.

,,Brzydkie kaczątko" Praca zbiorowa

Książeczka ma rozkładane ilustracje.Dzięki kolorowym książeczkom z rozkładanymi elementami twoje dziecko odkryje magiczny świat baśni. Krótkie adaptacje ozdobione ślicznymi ilustracjami pozwolą ci utulić pociechę do snu. To opowieści, do których z przyjemnością będziecie wracać...
Zbierz je wszystkie!W serii: Piękna i Bestia, Brzydkie Kaczątko, Trzy koziołki, Kopciuszek

,,Kopciuszek" Praca zbiorowa

Jak wyżej.


Dzięki kolorowym książeczkom z rozkładanymi elementami twoje dziecko odkryje magiczny świat baśni. Krótkie adaptacje ozdobione ślicznymi ilustracjami pozwolą ci utulić pociechę do snu. To opowieści, do których z przyjemnością będziecie wracać...

,,Piękna i Bestia" Praca zbiorowa

Jak wyżej.


Dzięki kolorowym książeczkom z rozkładanymi elementami twoje dziecko odkryje magiczny świat baśni. Krótkie adaptacje ozdobione ślicznymi ilustracjami pozwolą ci utulić pociechę do snu. To opowieści, do których z przyjemnością będziecie wracać...

,,Pinokio" Praca zbiorowa

Jak wyżej.


Książeczki z tej serii pozwolą odkryć urok klasycznych bajek. Ciekawe historyjki, kolorowe ilustracje i rozkładane elementy rozbudzą wyobraźnię maluchów. Zbierz je wszystkie! W serii: Pinokio, Piernikowy ludzik, Trzy małe świnki, Złotowłosa i trzy misie.

,,Słonie" Nancy Parent

Tutaj słonik jest wypukły, a jak się nadusi to wydaje dźwięk.


Czytaj dziecku wesołą historyjkę, a ono niech bawi się piszczącym gumowym zwierzątkiem. Zbierz cztery książeczki z serii "ZOO pełne hałasów!": Słonie, Hipopotamy, Pandy, Tygrysy.

,,Jaś i Zosia. Poszukiwacze przygód. Wyprawa do dżungli" Benedicte Carboneill

Bardzo ładna, kolorowa.


Jaś, Zosia i ich śmieszna papuga Poko wyruszają na wędrówkę po tropikalnym lesie. Po drodze ratują małpkę, która utknęła na środku rzeki, a potem walczą z wielkim krokodylem. Wreszcie dzielnych odkrywców czeka zasłużony odpoczynek... Wspaniała inspiracja do zabawy dla pełnych zapału małych podróżników!

,,Klinika pod Boliłapką. Toffi ma katar" Liliana Fabisińska

Z chęcią przeczytam dalsze losy doktor Magdy i, tym razem, papużki.


Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śledzić losy niezwykłych pacjentów.
Marzenie Mateusza nieoczekiwanie spełnia się – w domu pojawia się papużka Toffi. Mały pasjonat ptaków chce ją jak najszybciej oswoić, wypuszczając z klatki, co, niestety, kończy się wizytą u weterynarza. Czy lekarzom z Kliniki pod Boliłapką uda się pomóc skrzydlatemu pupilowi? I czy to zdarzenie zmieni postawę taty chłopca, który do tej pory traktował oschle nowego domownika? 
,,Dobranoc, misiu!" Praca zbiorowa

Piękne duże kartonowe wydanie.


Miś Tadzo idzie na wieczorny spacer do lasu, aby powiedzieć `dobranoc` leśnym zwierzątkom. Czas szybko mija... Dobranoc, misiu!

,,Tylko jedno życie" Sara Blaedel

Kupiona z gazetą. Mamy teraz pierwsze cztery tomy serii.


Pewnego wrześniowego poranka na północy Zelandii wędkarz odkrywa leżące w wodzie zwłoki kobiety. Lokalna policja postanawia niezwłocznie wezwać posiłki z Kopenhagi. Okazuje się bowiem, że ciało obciążono, a zamordowana to młoda cudzoziemka. Do sprawy zostaje oddelegowana Louise Rick, asystent kryminalna z Wydziału Zabójstw kopenhaskiej komendy policji, która miała już do czynienia z przestępstwami popełnianymi w środowiskach imigranckich. Czyżby doszło do honorowego zabójstwa?
,,Operacja Burzowa Chmura" Jorn Lier Horst

Seria wydaje się ciekawa. Jestem ciekawa, jak ją odbiorę.


Bohaterowie Operacji Burzowa Chmura mają nosa do wyjaśniania zagadek! W małym, miłym miasteczku Elvestad czasami dzieją się dziwne rzeczy. Dwoje młodych detektywów, Tiril i Oliver, zawsze jest na posterunku i razem ze swoim psem rozwiązują zagadki, z którymi nie mogą poradzić sobie dorośli policjanci.

,,Operacja Człowiek w Czerni" Jorn Lier Horst

Drugi tom cyklu.


Druga część detektywistycznej serii dla dzieci. Pośrodku ścieżki ktoś wykopał dużą, głęboką dziurę. Oliver nie zauważa jej na czas i przelatuje przez kierownicę roweru. Kto zniszczył ścieżkę i dlaczego? W trakcie śledztwa Tiril i Olivera pojawia się także stara mapa z dziwnymi znakami. Czy parze młodych detektywów uda się rozwiązać zagadkę?

5 komentarzy:

 1. Brzydkie kaczątko oraz Kopciuszek to moje ulubione bajki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Większość książek dla dzieci z chęcią bym zobaczyła na półce mojego syna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie w biedronkach nawet takich pozycji dla dzieci nie widziałam. ;( Ale może jeszcze coś znajdę, będę próbować. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę dużo klasyki - Kopciuszek, Pinokio. Super!

  OdpowiedzUsuń