sobota, 6 czerwca 2015

Nowości #27

Dziś pozycje dla dorosłych, gdyż doszła nasza duża przesyłka z Matrasa.

,,Okularnik" Katarzyna Bonda

Długo wyczekiwany drugi tom w końcu znalazł się także u mnie.


Sasza Załuska postanawia wrócić do policji. Najpierw jednak wyjeżdża na Podlasie do Hajnówki, by raz na zawsze uporządkować swoje życie osobiste. Profilerka uczestniczy w tradycyjnym białoruskim weselu i staje się świadkiem dramatycznych wydarzeń. Uprowadzona panna młoda to kolejna kobieta, związana z lokalnym przedsiębiorcą, która zaginęła bez śladu. Tymczasem w okolicznych lasach wciąż znajdowane są ludzkie szczątki. W każdej z tych niewyjaśnionych spraw przewija się auto - mercedes okularnik. Na jaw wychodzą także mroczne sekrety mieszkańców miasta silnie związane z przeszłością. W 1946 roku na terenach Podlasia oddział jednego z "żołnierzy wyklętych" - Romualda Rajsa "Burego" - dokonał pogromu wsi prawosławnych. Na oczach Saszy sielskie miasteczko zmienia się w arenę krwawych porachunków, podczas których z pełną siłą odżywają polsko-białoruskie antagonizmy.

,,Moralność Pani Piontek" Magdalena Witkiewicz

Książka dla Pauliny, już nie mogła się jej doczekać.


Gertruda Poniatowska, de domo Piontek, to ekscentryczna kobieta, harpia i pirania, od której chcą trzymać się z daleka ci, których chciałaby mieć blisko. Bardzo blisko.
  Pani Poniatowska pija kawę tylko z porcelanowych filiżanek, uwielbia drogie buty na obcasie. Szpilki od Louboutin planuje założyć do trumny. Wszystko w jej życiu przebiega zgodnie z planem.
  Augustyn Poniatowski to 35 letni ukochany synek pani Gertrudy. Pani Poniatowska za nic nie pozwoli na to, aby usidliła go jakaś "lafirynda". O, nie! Zbyt dużo w niego zainwestowała.
  Innego zdania jest ojciec Augustyna, pan Romuald. Ale jego zdanie się nie liczy.
  Pewnego dnia Augustyn podejmuje desperacką decyzję - wyprowadza się od mamy! I to natychmiast. Wynajmuje mieszkanie od uroczej pani Halinki. Bardzo uroczej. I bardzo zapobiegliwej. Starsza pani owo lokum wynajmuje także niejakiej Anuli, studentce, świeżo po zawodzie miłosnym, nagle pozbawionej pokoju w akademiku. W małym mieszkanku przetną się drogi młodej dziewczyny, ambitnego Augustyna i jego sympatycznego przyjaciela podrywacza, Cyryla. Romantyczna komedia pomyłek w najlepszym stylu Magdaleny Witkiewicz, specjalistki od szczęśliwych zakończeń.

,,Pogromca lwów" Camilla Lackberg

Dziewiąty tom serii, będzie co czytać (dla Pauliny).


Styczeń, Fjällbacka w okowach mrozu. Z lasu wybiega na drogę półnaga dziewczyna. Nadjeżdżający nagle samochód nie jest w stanie zahamować ani jej wyminąć.
  Patrik Hedström otrzymuje powiadomienie o wypadku, gdy już wiadomo, że potrącona dziewczyna to Victoria, która cztery miesiące temu zaginęła, wracając do domu ze szkółki jeździeckiej. Okazuje się, że padła ofiarą okrutnych zabiegów, co gorsza, nie tylko ona.
  W tym samym czasie Erika Falck bada sprawę sprzed lat, rodzinną tragedię, która skończyła się śmiercią ojca rodziny. Odwiedza w więzieniu jego żonę, skazaną za morderstwo, ale nie może się od niej dowiedzieć, co się wtedy tak naprawdę wydarzyło. Erika czuje, że coś się nie zgadza, że kobieta coś ukrywa. Wydaje się również, że przeszłość kładzie się cieniem na teraźniejszości...

,,Malownicze. Tajemnica bzów" Magdalena Kordel

Możliwe, że i ja skuszę się na jej lekturę.


Miłość i tajemnica ukryte w zapachu bzu.

Malownicze, ciche miasteczko ukryte w Sudetach. Miejsce, gdzie czas i miłość leczą rany. Pewnego dnia pani Leontynie ginie pierścionek przekazywany z pokolenia na pokolenie, a przed jej sklepem ze starociami zatrzymuje się tajemniczy mężczyzna. Czy to przeszłość zaczyna się o nią upominać? Leontyna wyrusza więc w pełną nostalgicznego uroku podróż do krainy pachnącej bzami. Do czasów radosnego dzieciństwa na Kresach, wielkiej miłości i wojny, która wszystko zmieniła.
Jaką tajemnicę kryje rodowy pierścionek?
Kim jest zagadkowy mężczyzna?
Czy przeszłość można zmienić?
Poruszająca historia silnej i mądrej kobiety, której przyszło żyć, kochać i marzyć w niezwykłych czasach.

,,Ogród księżycowy" Agnieszka Krawczyk

Mamy drugi tom, więc wypadało kupić trzeci. A teraz czekamy na pierwszy.


Historia o miłości, dawnych błędach i o wybaczaniu. Powrót do doliny mgieł i róż
W dolinie mgieł i róż zaczyna się wiosna. Pisarka, Sabina Południewska, kończy remontować stary dom. Przy nim powstaje wyjątkowy ogród księżycowy, który najpiękniej i najbardziej tajemniczo wygląda nocą. Sabina jest szczęśliwa - znalazła swoje miejsce na ziemi. Otaczają ją przyjaciele - hrabina Tyczyńska produkuje swoje niezwykłe perfumy, Marek Rokosz rozwija uprawę ziół, a Mila Mossakowska chce zorganizować w pensjonacie `Pod Graalem i Różą` warsztaty pisarskie, które mogłaby poprowadzić Sabina. Ekscentryczna Carmen wysyła do Idy argentyńskiego reżysera, irytującego ale i zabawnego oryginała. Do starych znajomych dołączają nowi, jak Kalina Olczak, zdolna projektantka ogrodów, czy Sebastian - `szczęśliwy włóczęga`, który nigdzie nie potrafi zagrzać miejsca na stałe. Przyszłość rysuje się świetlistą kreską i wydaje się, że nic nie może zakłócić tego harmonijnego życia.
Jednak niespodziewanie w Idzie pojawia się osoba, która może zmącić szczęście Sabiny i Krzysztofa, odmieniając ich los. Dawne błędy potrafią rzucać długie cienie, a wybaczenie nie zawsze jest proste.
Czy miłość naprawdę jest w stanie pokonać każdą przeszkodę? Czy to, co pęknięte da się skleić bez śladu?
Tej wiosny, w dolinie mgieł i róż kilka serc zostanie złamanych. Ale miłość i dobro mają kojącą moc leczenia ran.
Bo jedno jest pewne - żeby osiągnąć szczęście, trzeba zawsze podążać słoneczną drogą.

,,Dziewczyny z Syberii" Anna Herbich

Nie mogę doczekać się tej lektury. ,,Dziewczyny z powstania" bardzo mi się podobały.


 Stefanię kryminaliści z łagru przegrali w karty dwa razy - przeżyła dzięki przyjaciółce.
  Natalia stanęła w obronie bitej kobiety - za karę miała umrzeć w lodowatym karcerze.
  Alinę deportowano jako jedyną z całej rodziny - trafiła do łagru dla dzieci, miała dziesięć lat. 

  Wszystkie pamiętają to samo: walenie kolbami w drzwi, kilka chwil na spakowanie rzeczy, płacz, wagony bydlęce i trzask ryglowanych drzwi. Kilka tysięcy kilometrów podróży w nieznane. Czekały je niewolnicza praca w sowieckich łagrach, walka o życie swoje i bliskich, głód, choroby i straszliwe syberyjskie mrozy. Doświadczyły niewyobrażalnego cierpienia, jednak nic nie było w stanie ich pokonać.
  Amnestia była wybawieniem. Część wyruszyła w wędrówkę z armią Andersa. Wiele zaczęło nowe życie w różnych zakątkach świata. Inne zdecydowały się na powrót do ojczyzny. 
  Niektóre bohaterki tej książki nigdy nie opowiedziały bliskim o tym, co przeżyły na Syberii. 
  Anna Herbich w przejmujący sposób pokazuje, jak naprawdę wyglądała walka o przetrwanie na nieludzkiej ziemi. Pozwala nam zobaczyć dramat sowieckiego zesłania oczami kobiet cudem ocalałych z syberyjskiej katorgi.

,,Kastor majsterkuje" Lars Klinting

Wypatrzyłam ją już w zapowiedziach.


Bohaterem historyjek jest praktyczny i pomysłowy bóbr Kastor. W każdej z nich robi coś nowego: buduje, uprawia fasolkę, piecze... Wszystkie te czynności są w książeczkach wspaniale zilustrowane i szczegółowo opisane, co na pewno pomoże dziecku w samodzielnym ich wykonaniu. Książki przeznaczone dla dzieci od 3. roku życia.

,,Kastor sadzi fasolkę" Lars Klinting

Jestem jej bardzo ciekawa.


Bohaterem historyjek jest praktyczny i pomysłowy bóbr Kastor. W każdej z nich robi coś nowego: buduje, uprawia fasolkę, piecze... Wszystkie te czynności są w książeczkach wspaniale zilustrowane i szczegółowo opisane, co na pewno pomoże dziecku w samodzielnym ich wykonaniu. Książki przeznaczone dla dzieci od 3. roku życia.

,,Suflet" Asli E. Parker

Kupiona w promocji w Matrasie za 9,90 zł.


Przepis na miłość, przepis na szczęście, przepis na siebie.
  Troje rozdartych bohaterów, trzy wielkie miasta oddalone od siebie o tysiące kilometrów, trzy ludzkie losy, trzy różne, a jednak podobne sposoby radzenia sobie z nieoczekiwaną i nad wyraz bolesną stratą. Łączy ich zamiłowanie do jedzenia i wiara w leczniczą moc kuchennej alchemii.

  Nowy Jork. Lilia, niegdyś spontaniczna artystka, od dawna przykładna żona i matka, która nauczyła się skutecznie tłumić swoje potrzeby, staje przed nowym wyzwaniem: opieką nad niekochanym mężem, który po przebytym wylewie utracił sprawność i z milczącego współlokatora zmienił się w kipiącego goryczą pacjenta.

  Paryż. Marc, bujający w obłokach właściciel galerii z komiksami, przeżywa głęboki wstrząs po śmierci najdroższej żony i z mozołem próbuje na nowo odbudować swą tożsamość oraz nawiązać zgoła nowe relacje ze światem zewnętrznym.

  Stambuł. Życie Ferdy, towarzyskiej i pełnej wigoru pani domu, wywraca się do góry nogami, gdy wskutek fatalnego wypadku pod jej dachem pojawia się ekscentryczna i pogrążona w stanie odwiecznej hipochondrii matka, od której przez całe życie starała się uciec.

,,Hania Humorek zostaje gwiazdą" Megan McDonald

Pierwszy tomik kupiłam tydzień temu. Teraz skusiłam się na drugi głównie po to, żeby mieć gazetę. Nie wiem, czy będę dalej zbierać.


Hania Humorek zostaje gwiazdą! Hania ma humorek w sam raz na sławę! Dobre humorki, złe humorki, humorki, których powodem jest Julka Wróbel ? Hania ma humorek na każdą okazję! Tym razem Hania Humorek zazdrości Julce Wróbel zdjęcia na pierwszej stronie gazety. Próbuje więc na różne sposoby także zdobyć sławę. Ale wszystkie jej wysiłki kończą się tym, że staje się jeszcze bardziej ?niesławna?. Najnowsze przygody Hani Humorek na pewno wprawią cię w bardzo Haniowy humorek!


9 komentarzy:

 1. Piękny zbiór książek :) Mam "Dziewczyny z Syberii", "Okularnika" i "Pogromcę lwów". Na razie czytałam tylko tą ostatnią książkę. Przyjemnego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niezłe zakupy. Bardzo zazdroszczę "Moralność Pani Piontek", a "Okularnika" jak wiecie już mam. Miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 3. Z przedstawionych przez Ciebie pozycji jedynie interesuje mnie "Okularnik"

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie o dziwo zainteresowały ,,Dziewczyny z Syberii''.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam tylko ,,Dziewczyny z Syberii" i strasznie polecam :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
 6. Sporo ciekawych tytułów. Dziewczyny z Syberii czytałam - bardzo dobra książka. Przyjemnej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkie chcę - no poza panią A. Krawczyk, trochę się zraziłam do jej książek :) miłej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne zakupy :) wspaniałej lektury :) sama zaczęłam Okularnika i zapowiada się bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już przeczytałam ,,Okularnika". Jeszcze fajniejszy niż ,,Pochłaniacz".

   Usuń