wtorek, 23 czerwca 2015

,,Nie budzić do wiosny", ,,Poznaj Strach", ,,Poznaj Gniew"

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 24
Półka: posiadam
Do kupienia: Egmont

Historyjki o Maszy i Niedźwiedziu doczekały się krótkich bajek w Internecie, pojedynczych książeczek z opowieściami tego duetu, jednego zbioru, kolorowanek. Całość cieszy się zainteresowaniem młodych czytelników, gdyż Maszy i Niedźwiedzia po prostu nie da się nie lubić.

Trwała jesień, więc wszystkie zwierzęta zbierały zapasy na zimę. Masza jednak wciąż miała ochotę na zabawę. Dorwała jeża, zająca, aż w końcu udała się do Niedźwiedzia. Nie rozumiała, że jej przyjaciel może zasnąć snem zimowym i obudzić się dopiero na wiosnę. Tak pewnie by zrobił, gdyby w jego domu nie zaczęła grasować Masza.

Przygody tych przyjaciół zachwycają już od lat. Z przyjemnością czytam co raz to inne książeczki o tym duecie. Tekst jest umieszczony na dole strony, a ilustracje, zajmujące prawie 3/4 każdej strony, są kolorowe, bardzo wyraziste i mi osobiście bardzo się podobają. Seria nie ma jakiegoś specjalnego przesłania - ukazuje, że Masza z Niedźwiedziem to para nietuzinkowa i z nimi nie można się nudzić.

Główną prowodyrką wszystkich zabaw jest ta mała dziewczynka, z którą nie można się nudzić. Co chwilę wpada na nowe, śmieszne pomysły co urozmaica lekturę tych książeczek. Sięgając po kolejną z nich zawsze zastanawiam się, co tym razem mnie czeka. Jedno jest pewne - z główną bohaterką na pewno nie można się nudzić!

,,Nie budzić do wiosny" to książeczka dla miłośników tych bohaterów. Osoby zakochane w tej serii nie muszę przekonywać do zakupu, a tym, którzy są jeszcze niezdecydowani polecam kupić jedną książeczkę na próbę lub obejrzeć jakiś filmik. Jestem jednak pewna, że mało kto nie zakocha się w Maszy.

Moja ocena: 5/6Książka została przeczytana w ramach wyzwania


~*~


Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2015

Format : Książka
Liczba stron: 32
Półka: posiadam
Do kupienia: Egmont

Książek typowo o emocjach jest kilka, jednak ja jeszcze żadnej nie miałam. Niedawno nakładem wydawnictwa Egmont ukazało się pięć tego typu książeczek - Poznaj Gniew, Strach, Smutek, Odrazę, Radość, które można kupić w pakiecie. Na początek trochę o Strachu.

Każdy z nas czasem odczuwa lęk - jedno boją się ciemności, inni myszy, a jeszcze niektórzy, np. pająków. Nie warto dusić sobie w te emocje. Należy o niej mówić i próbować z nią walczyć. Myślę, że książeczka ,,Poznaj Strach" nam w tym pomoże.

Na początku znajdują się dwie strony naklejek, a następnie przedstawia się Strach, który każdy przeżyty dzień uważa za sukces. Wyszczególnia czego się boi, a potem wymienia rzeczy, których się nie obawia, np. skarpetek. Dzieci także mogą wziąć udział w pokonywaniu swoich lęków. Na zakończenie jest kilka zadań do wykonania - narysuj rzeczy, których się boisz, narysować rysunek przedstawiający przerażającą sytuację, przykleić naklejki. Na końcu znajduje się zawieszka do powieszenia.

,Poznaj Strach" to moim zdaniem książeczka, która pomoże dzieciom oswoić się z ich lękami. Oczywiście wiadomo, że samo jej wypełnienie nie pomoże. Dużym wsparciem okaże się pomoc rodziców, który pomogą maluchowi oswoić swoje lęki. Kolorowe ilustracje, piękna oprawa graficzna oraz duża ilość naklejek i prosty język Stracha sprawią, że dzieci z chęcią sięgną po tę książeczkę i być może przestaną aż tak się bać swoich koszmarów.

Moja ocena: 5,5/6~*~


Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 32
Półka: posiadam
Do kupienia: Egmont

Swoje emocje warto kontrolować. Wydawnictwo Egmont pomyślało o najmłodszych i w ramach serii W głowie się nie mieści wydało pięć książeczek o różnych uczuciach - Gniewie, Strachu, Odrazie, Radości i Smutku.

Już szata graficzna naprowadza nas na to, z czym będziemy mieli do czynienia. Kolor czerwony z całą pewnością symbolizuje gniew. Na początku znajdują się dwie strony naklejek, następnie Gniew się przedstawia i informuje, że nikt nie może mu się sprzeciwić oraz przedstawia rzeczy, które go denerwują.

Dzieci mogą wypisać rzeczy, które sprawiają im radość, ale także te, które wywołują gniew. Wszystko na jednej stronie, odkreślone pionową kreską. Bardzo dobry pomysł, gdyż dzięki temu będzie można zauważyć, które uczucie przeważa w młodym człowieku. Możemy także narysować duży czerwony przycisk w określonym miejscu i uderzyć w niego pięścią oraz napisać słowo, które wyjątkowo nas denerwuje, by Gniew mógł je przydeptać. Na koniec możemy wypisać rzeczy, które wyjątkowo nas denerwują oraz sposoby, jak sobie z nimi radzimy. Na samym końcu znajduje się zawieszka.

,,Poznaj Gniew", jak i reszta publikacji z serii, moim zdaniem jest potrzebny, gdyż pozwala dziecku mówić o swoich emocjach i w jakiś sposób pozwala sobie z nimi radzić. Kolorowe ilustracje, ładna oprawa graficzna, zadania do wykonania oraz naklejki i zawieszka powinny zachęcić młodego czytelnika do sięgnięcia po tę książeczkę.

Moja ocena: 5,5/6
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.
4 komentarze:

  1. Uwielbiam Maszę i Niedźwiedzia, więc tę bajeczkę muszę mieć!

    OdpowiedzUsuń
  2. Obie mamy. U małego w pokoju wywieszka NIE SĄDZĘ:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Sama bym z chęcią zajrzała. Będę polecać znajomym, którzy mają dzieci.

    OdpowiedzUsuń