poniedziałek, 8 czerwca 2015

,,Legendarna posiadłość" Heather Graham

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 336
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Heather Graham to autorka kryminałów z wątkiem romantycznym. Na swoim koncie ma już kilkadziesiąt publikacji, a wciąż pojawiają się nowe. Gdy ujrzałam w zapowiedziach ,,Legendarną posiadłość" wiedziałam, że będę chciała się z nią zapoznać.

Allison Leigh oprócz wykładania na uniwersytecie trudniła się także oprowadzaniem wycieczek po legendarnym domu. Tamtego dnia miała do oprowadzenia ostatnią grupę zwiedzających. Następnie miała sprawdzić zabezpieczenia alarmowe i udać się do domu. Niestety, w jednym z pomieszczeń zauważyła swojego martwego kolegę przewodnika. Do rozwiązania sprawy została wezwana ekipa Tylera Montague, specjalizująca się w sprawach związanych ze zjawiskami nadprzyrodzonymi.

Gdy zaczynałam czytać tę powieść byłam przekonana, że tutaj podobnie jak w innych książkach pisarki będziemy mieli do czynienia z ukrytymi korytarzami w murach posiadłości, którymi przemieszcza się morderca. Na szczęście nic takiego nie miało miejsca i już w tym momencie byłam miło zaskoczona. Mamy tutaj do czynienia z duchami, które zdecydowanie dodają mrocznego wątku tej opowieści. Tak naprawdę nie wiemy, czy śmierć przewodnika była przypadkiem, czy morderstwem. Tego musi dowiedzieć się Tyler. Tak, czy inaczej, życie wielu osób może być zagrożone.

Kryminał przeczytałam szybko. Niesamowicie oddziałuje na wyobraźnię, więc lepiej czytać do za dnia, a nie nocą. Wątek miłosny został umiejętnie wpleciony w tę mroczną fabułę. Pomimo tego, że Heather Graham ma na swoim koncie wiele powieści, moim zdaniem nie wkradła się tutaj rutyna. Bohaterowie zostali bardzo dobrze wykreowani i jak zwykle ci najbardziej podejrzani mało rzucają się w oczy. Tajemnica z przeszłości także dodaje uroku tej historii.

,,Legendarna posiadłość" to pozycja, z którą spędziłam kilka miłych dni. Czytałam z zainteresowaniem. Uważam, że jest to książka, która uprzyjemni nam wolne chwile, jednak niekoniecznie będę już do niej wracać. Z chęcią przeczytam też inne powieści Graham, gdyż do tej pory zapoznałam się tylko z kilkoma z nich.

Moja ocena: 5/6

7 komentarzy:

 1. O, to ja bym czytałam w nocy co by się potem troszkę pobać :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam doczynienia z jedną książką tejże autorki, ale szczerze powiedziawszy to nawet nie pamiętam, czy pozycja o której pisze przypadła mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię kryminały z wątkiem romantycznym, dlatego chętnie sięgnę po ,,Legendarną posiadłość", zwłaszcza, że oceniasz ją niezwykle pozytywnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka jest fenomenalna. I jak widzę, zapowiada świetną treść.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o książce, ale widzę że chyba się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Szczerze - mam dość wątków paranormalnych :/ Jednak książka może mi się spodobać. Jeśli ją znajdę, możliwe, że zakupię :)

  OdpowiedzUsuń