wtorek, 9 czerwca 2015

,,Kastor uprawia fasolkę" Lars Klinting

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 40
Półka: posiadam
Do kupienia: Media Rodzina

Lars Klinting to twórca nietuzinkowy. Jako pewnie jeden z niewielu sam zajął się oprawą graficzną i treścią swojej bajki. Napisał do niej tekst, a także wykonał ilustracje i projekt okładki.

Kastor wraz z Maciusiem postanowili zasadzić fasolę. Potrzebne im były do tego doniczki, łopatka, ziemia, nasiona tego warzywa. Następnie zrobili dołki w ziemi, wsadzili fasolę, podlewali i patrzyli, jak pięknie rośnie im to nasiono, które tam umieścili.

O ile skrzynkę na narzędzia pewnie nie zrobi każdy, o tyle wyhodować fasolę może nawet maluch. Wystarczy trochę chęci, niewielki nakład pracy i pomoc małego hodowcy i wszystko musi się udać. A gdy już wyjdą warzywa można je wspólnie zjeść. Na końcu znajduje się kilka porad na temat fasoli od Kastora. W tej książeczce bardziej podoba mi się tematyka, jednak ilustracje w ,,Kastor majsterkuje" były o wiele bardziej, moim zdaniem, ujmujące. Warto mieć więc obie książeczki, aby oglądać je naprzemiennie.

Bajka została wydana w dużym formacie, w sztywnej oprawie. Prezentuje się naprawdę ładnie i myślę, że tak niska cena jest jak najbardziej adekwatna do jakości. Ilustracje są z pewnością jedyne w swoim rodzaju, gdyż wykonane przez samego pisarza. Na wielu stronach znajdują się ilustracje akcesoriów ogrodniczych wraz z ich nazwami oraz krótki opis sytuacyjny, uzupełniający sytuację.


,,Kastor uprawia fasolkę"  to publikacja, z której może czerpać każdy z nas. Nie trzeba mieć do tego ogródka, wystarczy doniczka i trochę ziemi na parapecie okiennym. Ja jestem z serii zadowolona. Cieszę się, że tego typu książki są wydawane również w Polsce.

Moja ocena: 5/6Wpis powstał w ramach współpracy z Media Rodzina.


Książka została przeczytana w ramach wyzwania


6 komentarzy:

 1. Ciekawa publikacja z bardzo ładną oprawą graficzną :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja tym razem jakoś nie mam przekonania do tej książeczki, acz zastanowię się jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie wyhodowałam żadnej fasoli. Może to właśnie jest ten czas!

  OdpowiedzUsuń
 4. super! u nas na parapecie rosną już wyhodowane z nasion koperek i bazylia, szczypior i pietruszka - może czas na fasolę! myślę, że Janek polubiłby zaradnego Kastora :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niska cena adekwatna do jakości??? To tak jakbyś powiedziała, że jakość książki nie jest wysoka... a przecież z pozostałej treści Twojej opinii wnioskuję inaczej.

  Przyznam, że nie pomyślałabym, że dla dzieci można pisać nawet o hodowli fasoli :) ale kto wie, może kogoś to na tyle zainteresuje, że zapragnie sam wyhodować taką roślinkę (lub inną).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem, niska cena za dobrą jakość.

   Usuń