niedziela, 7 czerwca 2015

,,Kastor majsterkuje" Lars Klinting

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 40
Półka: posiadam
Do kupienia: Media Rodzina

Lars Klinting nie dość, że stworzył jak na razie dwie książeczki o bobrze Kastorze, przeznaczone dla dzieci od 3 roku życia,to jeszcze je zilustrował. Myślę, że młodzi czytelnicy będą zachwyceni, gdyż te książeczki to coś nowatorskiego.

Kastor postanowił zbudować swoją skrzynkę na narzędzia. Strona po stronie mamy ukazane, jak to robi oraz jakich narzędzi używa (wszystkie są podpisane i osobno przedstawione na ilustracji). Nie zabrakło także krótkich 2-3 linijkowych dopowiedzeń tekstowych, które dopełniają ilustracje.

Pierwszy raz spotkałam się z książką typu ,,zrób to sam" w takim wydaniu. Na końcu książeczki zostały podane dokładne materiały oraz wymiary na skrzynkę do narzędzi, którą wykonał Kastor. Myślę, że rodzice z czynną pomocą dzieci, angażując je w ten projekt, mogą wykonać coś podobnego i przy okazji miło spędzić czas we własnym towarzystwie.


,,Kastor majsterkuje" to książeczka prostokątna, w dużym formacie, w twardej oprawie z ciekawymi i uroczymi ilustracjami. Niewątpliwym atutem tej publikacji jest to, że Lars Klinting wszystko wykonał samodzielnie - tekst, ilustracje, nawet projekt okładki. Za kilka dni przedstawię Wam ,,Kastor uprawia fasolkę", która jeszcze bardziej mi się spodobała.

Moja ocena: 5/6Wpis powstał w ramach współpracy z Media Rodzina.


Książka została przeczytana w ramach wyzwania


5 komentarzy:

 1. Świetna książeczka dla małego majsterkowicza :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zrobienie takiej skrzynki na koniec to świetna sprawa!

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście fajny pomysł na książkę i na rodzinną zabawę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nieduża książeczka, a swoją treścią zainspiruje zarówno dzieci, jak i rodziców - świetne! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe co będzie w kolejnych częściach?
  Może gotowanie albo przygotowanie przyjęcia?

  OdpowiedzUsuń