czwartek, 25 czerwca 2015

,,Jak w komiksie..." Alfred Hitchcock

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 1999
Format : Książka
Liczba stron: 112
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg


Alfred Hitchcock to autor powieści kryminalnych dla nastoletnich czytelników oraz twórca filmów. Pamiętam, że kilkanaście lat temu zaczytywałam się w jego książkach. Postanowiłam sprawdzić, jak odbiorę je po latach.

Jupe, Pete i Bob to trzej młodzi detektywi, którzy zawsze znajdą sobie zagadkę do rozwiązania. Nie inaczej było wtedy, gdy wybrali się na wydarzenie komiksowe. Najpierw kupili od wujostwa jednego z nich starą skrzynię komiksów, które później postanowili sprzedać. Na miejscu okazało się, że cenniejsze okazy jednego ze sprzedających zostały ukradzione przez tajemniczą postać. Młodzi Detektywi postanowili rozwiązać tę zagadkę.

Książka, pomimo swojej dość małej objętości, jest ciekawa. Napięcie jest budowane już od pierwszej strony i właściwie do końca nie wiadomo, jakie będzie rozwiązanie tej zagadki. Całość jest napisana prostym językiem, przeznaczonym dla młodych czytelników. Pokuszę się o stwierdzenie, że Alfred Hitchcock to już klasyka, i choć na polskim rynku jest wydawane obecnie o wiele więcej książek tego typu, to warto zapoznawać się też z tymi dawniejszymi publikacjami.

Całość jest bardzo przemyślana, a młodych detektywów nie da się nie lubić. Jedynie mam małe zastrzeżenie do zbyt dużej, moim zdaniem, liczby bohaterów książki. Sama intryga została jednak bardzo trafnie opisana. Pomimo tego, że jest to któryś tom serii, można tę książkę czytać jako odrębną publikację. Nie znajdziemy w niej ilustracji, jeśli tego oczekujecie, ale zachwyci nas swoim kunsztem literackim.

,,Jak w komiksie..."  to kryminał,w  którym rzeczywiście przeniesiemy się po części w komiksowy świat, a na pewno poznamy prawa nim rządzące. Ja jestem zadowolona z lektury. Jest to doskonała książka na spędzenie wolnego popołudnia.

Moja ocena: 5/6
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg.


4 komentarze:

  1. Uwielbiam jego filmy..ale z książkami się jeszcze nie spotkałam, chętnie przeczytam:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam w domu jedną książkę z tej serii, wydana dawno, zaczytywałam się w niej :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie wiedziałam, że Hitchcock pisał powieści kryminalne dla młodzieży. Jestem mocno zaskoczona ...

    OdpowiedzUsuń