niedziela, 28 czerwca 2015

,,Brudny interes" Alfred Hitchcock

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2000
Format : Książka
Liczba stron: 96
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

Alfred Hitchcock zachwycił mnie swoimi kryminałami już kilkanaście lat temu. Pamiętam, jak wówczas zaczytywałam się w jego publikacjach. Postanowiłam sprawdzić, czy po tylu latach wywrą na mnie podobne wrażenie.

Jupe, Pete i Bob razem z ojcem drugiego z nich wybrali się na spotkanie, na którym jeden z biznesmenów podobno miał ogłosić upadłość firmy. Na miejscu okazało się, że podpisuje on kontrakt z księciem na grające długopisy. Od tej pory jego firma miała stać się bogata. Nie przewidział tego, że książę ze swoimi towarzyszami zechcą porwać jego córkę, gdy nie spełni wszystkich warunków umowy.

Po przeczytaniu ,,Jak w komiksie..." skusiłam się na ,,Brudny interes". Nie jest to kolejna część serii, ale w niczym to nie przeszkadza, bo te książeczki można czytać niezależnie. W przypadku tej publikacji już od początku podejrzewałam, jak zakończy się ta sprawa, pewnych faktów się domyśliłam, jednak nie odebrało mi to przyjemności z lektury. Już od samego początku sytuacja jest dość napięta, a czasem to uczucie jeszcze się potęguje.

Pete, Jupe i Bob to trójka młodych, dobrze wykreowanych detektywów. Każdy ma swoje zadanie, na którym zna się najlepiej. Ciekawym zabiegiem było tutaj wprowadzenie wątku miłosnego, który urozmaicał sprawę detektywistyczną. Całość została napisana prostym językiem i praktycznie do końca nie wiadomo, jak zakończy się ta sprawa prowadzona przez młodych detektywów.
,,Brudny interes" to nieobszerna książeczka, która spodobała mi się trochę mniej, niż ,,Jak w komiksie...", jednak także uważam ją za wartą uwagi. Lektura nie zajmuje wiele czasu, a dzięki takim publikacjom dochodzimy do perfekcji i coraz częściej samodzielnie rozwiązujemy zagadki kryminalne. Przede mną dwie kolejne książeczki - ,,Zabójcza ekstaza" oraz ,,Ucho szatana". Myślę, że się nie zawiodę.

Moja ocena: 4,5/6

Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg.


4 komentarze:

 1. Okładka w ogóle mi nie przypadła do gustu. Sama fabuła też mnie nie przekonuje. Zatem tym razem nie jestem zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam te tytuły z biblioteki, kiedyś nawet do kilku książek z tej serii zajrzałam. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się ta okładka. Muszę w końcu poznać książki Hitchcocka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie się zaznajomię z książkami Hitchcocka ;)

  OdpowiedzUsuń