poniedziałek, 25 maja 2015

,,Wieża milczenia" Remigiusz Mróz

Wydawnictwo: Damidos
Data wydania: 2013
Format : Książka
Liczba stron: 368
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Remigiusz Mróz to pisarz, który dobrze czuje się w różnych gatunkach literackich. Na swoim koncie ma powieści wojenne, s-f oraz kryminalne. ,,Wieża milczenia" to jego debiut literacki.

Heather całkiem niedawno przeprowadziła się ze swoim chłopakiem Wintonem do domu siostry. Pracowała na stacji benzynowej, by zapewnić im jakiś dochód. Tej nocy jak zwykle wracała po pracy do domu. Jednak nic nie było normalne. Około północy straciła życie. Policja zajęła się tą sprawą, jednak Winton nie widział spektakularnych efektów. Postanowił przeprowadzić śledztwo na własną rękę.

Od samego początku postać chłopaka Heather bardzo przypadła mi do gustu. Mężczyzna był wykładowcą na uniwersytecie, jednak oprócz tego miał wyjątkową wiedzę z różnych dziedzin. Widać, że pisarz także jest oczytany. Wszystkie trudniejsze słowa zostały w naturalny sposób wyjaśnione. Sama intryga uknuta przez tajemniczego zabójcę także mnie przerosła. Gdy myślałam, że udało mi się rozwiązać sprawę Remigiusz Mróz jak zwykle sprawił, że byłam w błędzie. Tak naprawdę do ostatniej strony nie wiadomo jak zakończy się ta powieść.

Okładka jest ładna, dość mroczna, jednak trochę przeszkadza mi postać mężczyzny na niej widniejąca. Przez cały czas było podkreślane, że zabójca miał białą bluzę z kapturem. Myślę, że to samo powinno zostać odzwierciedlone w szacie graficznej. Już w debiucie pisarza można dostrzec jego niewątpliwy talent. Dobrze skonstruowana fabuła, niezbyt duża liczba bohaterów, niewiadoma do samego końca. Jestem zadowolona z lektury tej publikacji.

,,Wieża milczenia" to bardzo dobry debiut, który czytałam z zainteresowaniem. Całość toczy się poza granicami, w jednym z zachodnich państw. Myślę, że to dobre rozwiązanie, gdyż w polskiej rzeczywistości ta fabuła nie za bardzo by pasowała. Jeśli lubicie twórczość pisarza, myślę, że warto zapoznać się także z jego debiutem literackim.

Moja ocena: 4,5/6

6 komentarzy:

 1. Po świetnej ''Kasacji'' mam ochotę na inne dzieła autora, więc będę miała na uwadze powyższą pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kupiłam niedawno fantastyczną powieść autora "Chór zapomnianych głosów", jeśli styl mi się spodoba, będę sięgać dalej. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ,,Chór..." też już przeczytałam.

   Usuń
 3. Mam smaka na tę książkę... Cóż, chyba się trochę kocham w mroźnych klimatach :P

  OdpowiedzUsuń
 4. To było moje pierwsze spotkanie z Mrozem i od tego wszystko się zaczęło. Rewelacyjna powieść!

  OdpowiedzUsuń