poniedziałek, 11 maja 2015

,,Wesoły źrebaczek" Basia Badowska

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 14
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

Z twórczością Basi Badowskiej po raz pierwszy zetknęłam się podczas lektury ,,100 bajek krasnoludka", jednak to zupełnie inna bajka. ,,Wesoły źrebaczek" należy do serii Wesołe książeczki.

Źrebaczek Kacperek nie należał do najgrzeczniejszych dzieci. Co chwilę musiał się czymś zająć, nie mógł ustać w miejscu. Mama wiele razy przestrzegała go przed niebezpieczeństwem które może na niego czyhać poza granicami domu. Kacperek nic sobie z tego nie robił i postanowił zostać podróżnikiem.

Pierwszy raz mam okazję zetknąć się z tą serią, jednak na pewno nie ostatni. Książeczka jest bardzo starannie wydana, wszystkie strony są kartonowe, a cena nie jest naprawdę zbyt wysoka. Jeśli jesteście zainteresowani możecie od razu zamówić pakiet w promocyjnej cenie. Ilustracje są bardzo kolorowe, wyraziste, po prostu ładne i przyciągające wzrok. Treść nie jest zbyt skomplikowana. Całość skupia się na tym, że źrebaczek nie słuchał mamy, jednak w końcu pojął po przygodzie która miała miejsce, że źle postąpił.

,,Wesoły źrebaczek" to książeczka ładna i prosta w swoim przekazie. Nie mam za wiele wydań kartonowych w swojej biblioteczce, więc cieszę się, że trafiło do niej tak ładne wydanie tej bajeczki. Tekstu jest dość mało, myślę, że zainteresuje naprawdę małe dzieci. Ja jestem oczarowana i z chęcią poznam inne książeczki z tej serii.

Moja ocena: 5,5/6
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg.


Książka została przeczytana w ramach wyzwania
3 komentarze:

  1. Ale cudne ilustracje. Muszę koniecznie poznać tę książeczkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Podoba mi się ten źrebaczek na okładce. Jest super!

    OdpowiedzUsuń
  3. Za takim wydaniem "lekcji dobrego zachowania" dla dzieci jestem jak najbardziej!

    OdpowiedzUsuń