czwartek, 28 maja 2015

,,Przygody zabawek" Katarzyna Najman

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2012
Format : Książka
Liczba stron: 112
Półka: posiadam
Do kupienia: Siedmioróg

Katarzyna Najman to pisarka, która ma na koncie kilka publikacji dla dzieci. ,,Przygody zabawek" to moje pierwsze spotkanie z jej twórczością. Na półce czeka na mnie ,,Księga 365 bajek", której jestem bardzo ciekawa.

Bliźniacy Ania i Artur wyjechali na wakacje. Podczas ich nieobecności zabawki nowe i zapomniane postanowiły razem się zabawić. Pomysłów bynajmniej im nie brakowało. Miał miejsce teatr z trzema świnkami i złym wilkiem, mogliśmy przenieść się do cyrku, a także posłuchać o zaginionej miłości życia pewnej księżniczki. To tylko nikły ułamek wszystkich przygód, jakie czekały zabawki.

Choć przeczytałam w życiu sporo książek dziecięcych, z taką jeszcze nie miałam do czynienia. Po raz pierwszy zetknęłam się z ożywieniem zabawek, jednak bardzo spodobał mi się ten zabieg. W pozornie dość lekkie treści umiejętnie został wpleciony morał. Głównym przesłaniem książki jest to, że na przyjaciołach można zawsze polegać i choć czasem bywa różnie są najbliższymi osobami w naszym życiu. 

Ilustracje, jak można zauważyć, są bardzo barwne, kolorowe i naturalne. Poszczególne rozdziały nie są zbyt długie, a zarazem ciekawe. Ich lektura w żadnym stopniu nie nuży. Najlepiej czytać całość za jednym razem, gdyż bohaterami całej publikacji są wciąż te same zabawki. Zakończenie także jest interesujące i pokazuje, że nie można odejść bez pożegnania. Dobrze przygotowana niespodzianka wprawi w zachwyt każdego.

,,Przygody zabawek" to moje pierwsze bardzo udane spotkanie z twórczością Katarzyny Najman. Styl pisarki jest bardzo prosty, zrozumiały dla młodego czytelnika. Jeśli Wasze dzieci lubią takie niecodzienne historie, zapraszam do lektury.

Moja ocena: 5,5/6Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Siedmioróg.


Książka została przeczytana w ramach wyzwania


Książka z morałem

3 komentarze:

  1. Piękne ilustracje, lektura zapowiada się bardzo interesująco ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Już sam tytuł mnie zachęcił, jest dość oryginalny.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ta pozycja wydaje mi się bardzo interesująca. Z chęcią kupię ją znajomemu dziecku.

    OdpowiedzUsuń