niedziela, 3 maja 2015

,,Podwójny problem" Disney


Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 32
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Produkcję Disneya z Myszką Minnie zna chyba większość z nas. Ja także nie jestem wyjątkiem, więc gdy zauważyłam książeczkę w Biedronce za niecałe 8 zł postanowiłam ją zakupić. Tak jak myślałam, jej lektura mnie nie zawiodła.

Minnie miała swój butik, w którym czasem pomagały jej dwie siostrzenice - Millie i Melody. Tego dnia to miejsce miała odwiedzić gwiazda - Penelopa Pudel. Czy była zadowolona ze swojego wyboru? Czy dziewczynki potrafiły się grzecznie zachowywać?

Wcześniej miałam okazję zapoznać się z podobnym wydaniem podczas lektury ,,Masza i Niedźwiedź. Podrzutek". Wiedziałam mniej więcej, jak to będzie wyglądać. Mimo wszystko książeczka o Minnie jeszcze bardziej mnie oczarowała. Oprócz ciekawej, napisanej prostym językiem, treści mamy tutaj mnóstwo przepięknych ilustracji, które zajmują niemal całe strony. Tekst jest napisany wyraźną czcionką, więc jego czytanie nie powinno stanowić problemu.

,,Podwójny problem" to krótka opowieść o Minnie, jej dwóch siostrzenicach, Daisy i Penelopie Pudel, która podczas pierwszego czytania jest zabawna. Później z pewnością zapamiętamy więcej szczegółów, jednak myślę, że także może nas bawić. Myślę, że jak za taką cenę warto nabyć tę publikację, jeśli jesteście miłośnikami uroczej myszki Minnie.

Moja ocena: 5,5/6
Książka została przeczytana w ramach wyzwania


To już 1000 wpis!

4 komentarze:

 1. Dla dzieci z pewnością to fajna publikacja, ja jednak nie będę po nią sięgać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ilustracje są przepiękne ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tym razem nie trzeba mnie zbytnio zachęcać, gdyż bardzo lubię bajki Disneya :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję 1000 wpisu... choć w sumie do dzisiaj masz ich już dużo więcej, ale i tak gratuluję :)

  Za Minnie jakoś nie przepadam, ale dla dzieciaków książka na pewno jest interesująca.

  OdpowiedzUsuń