sobota, 30 maja 2015

Nowości #26

Książeczki, które wzbogaciły naszą biblioteczkę w ostatnim tygodniu.

,,Sum" Praca zbiorowa

Książeczka do czytania i kolorowania.


Książeczki łączące prosty, czytelny tekst z barwnymi ilustracjami. Obok każdego obrazka znajduje się kolorowanka, którą można ozdobić zgodnie ze wzorem lub według własnego pomysłu. Seria obejmuje adaptacje najbardziej znanych bajek i dwie zabawne historyjki. W serii: Brzydkie kaczątko, Czerwony Kapturek, Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Kot w butach, Piotruś Pan, Sierotka Marysia, Śnieżka, Śpiąca Królewna, Tomcio Paluszek, Chrząszcz, Sum.

,,Kształty z naklejkami" Praca zbiorowa

Dodatek do gazety, nie miałam w planach jej zakupu.


Kochani Rodzice, czy chcecie rozpocząć kształcenie swojego malucha? `Maluchy. Kształty` to edukacyjna książeczka z naklejkami przeznaczona dla dzieci 2-3 letnich. Dzięki niej nauczą się nazw podstawowych kształtów i będą potrafiły je rozpoznawać. Nalepiając naklejki i łącząc linie w kształty będą ćwiczyć spostrzegawczość , małą motorykę, koordynację ruchu rąk oraz rozwijać zapamiętywanie oraz wyobraźnię matematyczną. Inne książeczki z tej serii: Maluchy. Cyfry, Maluchy. Linie, Kolory, Kolorowanka, Kształty, Przeciwieństwa.

,,Hania Humorek miała humorek" Megan McDonald

Dodatek do gazety, za niecałe 9 zł.


Paskudne humorki, świetne humorki, a nawet humorki, które towarzyszą rozpoczęciu roku szkolnego - Hania zna je wszystkie! Ale kiedy nowy nauczyciel zadaje klasie pracę domową, która polega na zrobieniu wyklejanki pod tytułem "To ja", Hania ma przy tym tyle zabawy, że prawie zapomina o swoich humorkach! Na pewno ich przygody wprawią was w świetny humorek!

,,Pozaświatowcy. Zarzewie buntu" Brandon Mull

Drugi tom serii ,,Pozaświatowcy". Pierwszy wciąż przede mną, ale mam go już na swojej półce.


  Jason Walker musi znaleźć drogę powrotną do Lyrianu. Rachel została tam sama, a Jason zdobył cenną informację, którą musi przekazać porzuconym przyjaciołom z Lyrianu, jeśli mają mieć jakąkolwiek szansę przetrwania i pokonania złego cesarza Maldora. 
  Kiedy wreszcie udaje mu się powrócić do dziwnego i zagrożonego świata, od razu pakuje się w tak poważne kłopoty, jak jeszcze nigdy dotąd, ponieważ jest najbardziej poszukiwanym zbiegiem na kontynencie. W tym czasie Rachel zaczyna odkrywać nowe umiejętności, które mogą okazać się kluczowe w walce przeciwko tyranii Maldora.
  Po misji, która się nie powiodła, pojawia się nowy cel - zebrać wszystkich pozostałych przy życiu bohaterów Lyrianu. Czy uda się przekonać niezbędnych sprzymierzeńców, zanim cesarz zdławi raczkującą rebelię? Jason, Rachel i ich grupa bohaterów-weteranów stawi czoło nowym wrogom i ogromnym trudnościom, próbując zapoczątkować rozpaczliwe powstanie.
  Nie przegap drugiego tomu bestsellerowej sagi Brandona Mulla!

,,Pozaświatowcy. W pogoni za proroctwem" Brandon Mull

Ostatnia książka Mulla wydana w Polsce, której mi brakowało. Teraz mam już całą kolekcję.


 Jason i Rachel nie urodzili się w Lyrianie ani tam nie dorastali. Jednakże po wszystkich bitwach i porażkach, triumfach i przygodach, a przede wszystkim przyjaźniach nawiązanych w tym fantastycznym świecie, Lyrian stał się dla nich domem w stopniu, jakiego nigdy sobie nie wyobrażali.
 Teraz więc, uzbrojeni w proroctwo wygłoszone przez umierającą wyrocznię, wyruszają w dwie oddzielne misje, każde w towarzystwie odważnych i potężnych sojuszników. Wiedzą, że szanse na sukces są niewielkie. Są jednak wreszcie gotowi stać się bohaterami, których Lyrian potrzebuje. Bez względu na cenę.

,,Wrzosowiska" Monika Rebizant-Siwiło

Czytałam tej pisarki ,,Przytul mnie". Mam nadzieję, że ta lektura także mnie usatysfakcjonuje.


 Położone w pięknej scenerii dzikiej przyrody Wrzosowiska to miejscowość urokliwa, choć - podobnie jak pobliskie Czartowe Pole - owiana tajemnicą.
  To właśnie tu, w samym sercu Zamojszczyzny, wśród małych kapliczek oraz licznych pomników pamięci, przy ruinach nadsopockiej papierni, stare rodzinne sekrety wreszcie ujrzą światło dzienne.
  Opowieści o klątwie, wydarzeniach ostatniej wojny i tych sprzed wieków splatają się z życiem bohaterów, tworząc intrygującą, okraszoną odrobiną magii, sagę rodu wiedźm z Wrzosowisk. W miarę jak odkrywane są kolejne karty rodzinnych historii, pojawiają się nowe znaki zapytania i niespodzianki.
  Kim jest piękna, ciemnooka kobieta, która od najmłodszych lat nawiedza sny młodego kleryka, Jakuba?
  Czy uda się wreszcie złamać ciążącą na rodzinie Natalii Klątwę?
  Co tak naprawdę przydarzyło się Julii dwadzieścia lat temu na wrzosowiskach Czartowego Pola?

,,Namaluj mi słońce" Gabriela Gargaś

Książka kupiona od Miłośniczki. To będzie nasze pierwsze spotkanie z twórczością tej pisarki.


Sabina jest przyjacielem do wynajęcia. Spotyka się z samotnymi ludźmi, którzy nie mają z kim porozmawiać o swoich kłopotach, i cierpliwie wysłuchuje ich problemów. Sama jednak nie ma udanego życia ? żyje samotnie i choć docenia uroki życia w pojedynkę, tak naprawdę wydaje się nieszczęśliwa, jakby zamrożona.

Gdy pewnego dnia w parku poznaje małą dziewczynkę, Marysię, nawet nie podejrzewa, jak bardzo ta znajomość zmieni jej życie. Marysia z niezwykłym uporem dąży do zaprzyjaźnienia się z Sabiną, co początkowo bardzo drażni kobietę. Niepostrzeżenie jednak mała zajmuje w sercu kobiety coraz więcej miejsca. A gdy na scenę wkracza jej ojciec, przystojny Maks z trudną przeszłością , akcja nabiera tempa?

,,Dziewczyna z Ajutthai" Agnieszka Walczak-Chojecka

Książka dla Pauliny, którą zachwyciło ,,Gdy zakwitną poziomki" tej pisarki.


Co ma zrobić singielka, dla której praca stanowi sens życia, gdy nagle ją traci? Czy istnieje życie po korporacji?
Kim tak naprawdę jest dziewczyna z Ajutthai i jaką skrywa tajemnicę?

Podobno niektóre opowieści zaczynają się dopiero tam, gdzie się kończą...
Debiutancka powieść Agnieszki Walczak-Chojeckiej „Dziewczyna z Ajutthaji. Niezbyt grzeczna historia” to barwna opowieść o poszukiwaniu przeznaczenia i miłości. To jednocześnie historia o często brutalnym świecie korporacji, a także o wolności odnajdywanej w podróżach i tworzeniu.
W życiu 34-letnie Joanny do niedawna wszystko wydawało się proste i poukładane: świetna praca, wysokie stanowisko w międzynarodowej firmie, niewinny flirt. Co ma jednak zrobić kobieta, dla której praca stanowi sens życia, gdy nagle ją traci? To na co zawsze miała ochotę: wyruszyć na wyprawę do dalekiej Tajlandii. Malownicze pejzaże i niezwykłe zabytki stają się tłem jej duchowej przemiany. Szczególną rolę odegra w niej pewna kamienna rzeźba odnaleziona przez Joannę w stolicy dawnego królestwa - Ajutthaji. I będzie to dopiero początek tej niezbyt grzecznej historii.

1 komentarz:

  1. Miłego czytania.
    Pierwszą bajeczkę chyba miałam, coś mi się niejasno kojarzy :)
    Moje-ukochane-czytadelka

    OdpowiedzUsuń