niedziela, 17 maja 2015

,,Miłość z jasnego nieba" Krystyna Mirek

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 264
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

Krystyny Mirek przeczytałam już 5 książek: ,,Prom do Kopenhagi" oraz jego kontynuację ,,Polowanie na motyle", ,,Pojedynek uczuć", ,,Drogę do marzeń" oraz opisywaną dziś ,,Miłość z jasnego nieba". Przede mną jeszcze dwie powieści pisarki - ,,Podarunek" oraz ,,Szczęście all inclusive".

Angelika i Daniel. Dwie osoby, które wcześniej się nie widziały, ale mają ten sam cel - sprawić by firma przeciwnika podpisała intratny kontrakt. Oboje liczą na swoje zdolności uwodzicielskie, chcą się nawzajem upić, liczą ile zarobią na tym przekręcie. Nie przewidują tylko jednego - nie mają wpływu na swoje uczucia. Co w nich zwycięży - emocje czy wyrachowanie?

W związku z tym, że zakupiłyśmy wszystkie publikacje Krystyny Mirek postanowiłam się z nimi powoli zapoznawać. Najbardziej jak na razie urzekła mnie opowieść opisana w dwutomowym cyklu, jednak ,,Miłość z jasnego nieba" ma już o wiele dojrzalszy i lepszy styl. Sama historia jest także interesująca, choć po pewnym czasie możemy się domyślać jak to się skończy. Wplecenie do fabuły przeszłości Angeliki jeszcze bardziej urozmaiciło lekturę. Nie mogę nie wspomnieć o rodzicach Daniela - czytając o ich postaciach uśmiech sam pojawia się na ustach.

Całość to lektura tak naprawdę na kilka godzin. Czyta się szybko, historia jest nieskomplikowana. Pojawiają się wątki poboczne, które świetnie współgrają z głównym. To Angelika i Daniel jednak są głównymi bohaterami i to głównie na nich opiera się cała powieść. Cieszę się, że zapoznałam się z tą publikacją, gdyż miło spędziłam z nią podróż.

,,Miłość z jasnego nieba" to książka prosta,nieskomplikowana, która umili nam kilka godzin wolnego popołudnia. Czytałam z przyjemnością i uśmiechem na ustach. Przede mną dwie kolejne powieści Krystyny Mirek - mam nadzieję, że także się nie zawiodę.

Moja ocena: 5/6

7 komentarzy:

 1. A ja jeszcze żadnej książki tej autorki nie czytałam :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, że Ci się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o autorce, nie czytałam. Czasem sięgam po podobne niezobowiązujące lektury, ale wolę Fantastykę. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja jeszcze nie poznałam prozy tej autorki. Muszę to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książkę czytałam jakiś czas temu, ale pamiętam doskonale, że bardzo mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałem nic tej pisarki, ale opis książki brzmi naprawdę kusząco ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Może właśnie tę książkę zabiorę na wakacje :)

  OdpowiedzUsuń