środa, 22 kwietnia 2015

,,W ułamku sekundy" Alex Kava

Wydawnictwo: Mira
Data wydania: 2008
Format : Książka
Liczba stron: 528
Półka: z biblioteki
Do kupienia: Gandalf

,,W ułamku sekundy" to już czwarte moje spotkanie z twórczością Alex Kavy, w tym trzecie z serią z agentką specjalną Maggie O'Dell. Pisarka to niewątpliwie osoba, której książki zasługują na uwagę. Wydala już kilkadziesiąt pozycji, które cieszą się zainteresowaniem czytelników.

Adam Stucky, zwany Kolekcjonerem, miał zostać przewieziony do innego więzienia, gdzie miał oczekiwać na proces i najpewniejszy wyrok - śmierć. Niestety, wszystko poszło nie tak. Cudem udało mu się wyjść z samochodu, który go przewoził, zabić dwóch policjantów go transportujących i uciec na wolność. Kto mu w tym pomagał? Dlaczego agentka Maggie O'Dell nie czuła się bezpieczna po otrzymaniu tej wiadomości? Kogo na cel upatrzył sobie Kolekcjoner, seryjny morderca?

Poprzednie trzy powieści Alex Kavy spodobały mi się, aczkolwiek żadna tak, jak ,,W ułamku sekundy". Publikacja już od samego początku wzbudziła moje zainteresowanie. Sama ucieczka Kolekcjonera okazała się niezwykle ciekawa. Opisy zbrodni nie są opisywane w sposób jakiś drastyczny, nie za bardzo oddziałują na wyobraźnię. Bardziej przerażało mnie to, kto okaże się jego kolejną ofiarą. Zakończenie - zaskakujące. Nie spodziewałam się, że tak to wszystko może się skończyć i że Maggie O'Dell jeszcze mnie czymś zaskoczy.

Mimo tego, że thriller ma ponad 500 stron przeczytałam go w jeden dzień. Jeden z początkowych tomów serii z agentką specjalną bardzo wciągnął mnie swoją fabułą i intrygą przygotowaną przez Kolekcjonera. Strony przelatywały niepostrzeżenie, aczkolwiek powieść wydała mi się trochę za długa. Nie była nużąca, a jednak jej lektura zabrała mi sporo czasu. Mimo wszystko czytałam dalej, aż dobrnęłam do niespodziewanego zakończenia.

,,W ułamku sekundy" to powieść od której nie można się oderwać. Alex Kava stworzyła wspaniałą książkę, którą czyta się z największą przyjemnością, choć moim zdaniem mogłaby być trochę mniej obszerna. Wszystkie postaci są ze sobą w jakiś sposób powiązane, choć początkowo nic na to nie wskazuje. Jednym słowem - rewelacja. Plusem serii jest także to, że nie trzeba czytać tomów po kolei. Na mnie czekają kolejne tomy Kavy. Już nie mogę doczekać się ich lektury.

Moja ocena: 5,5/6

8 komentarzy:

 1. Kocham takie książki, które wciągają na maksa:) Tego autora jeszcze nie czytałam, ale bardzo mnie zaciekawiłaś tą pozycją

  OdpowiedzUsuń
 2. marytna a ty sie nie boisz takie okrropnosci czytac????????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Książki Kavy akurat nie są takie okropne :)

   Usuń
 3. Książkę mam na półce, ale na razie nieprędko po nią sięgnę, bo wolę inne powieści.

  OdpowiedzUsuń
 4. Thrillery Kavy czyta się bardzo szybko. Muszę zajrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak zgodzę z Awiolą, książki Kavy czyta się bardzo szybko.

  OdpowiedzUsuń
 6. O to może od niej zacznę przygodę z autorką :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Będę jej poszukiwać, jej tematyka najbardziej mnie zainteresowała, a do tego tyle akcji i niemoc oderwania, tak, biorę. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń