poniedziałek, 20 kwietnia 2015

,,Trusia. Rozpieszczony królik" Tina Nolan

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 128
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf


Tina Nolan to autorka już 12-tomowej serii ,,Na pomoc zwierzakom". Z wielką niecierpliwością wyczekuję kolejnych tomików cyklu. Dziś zapraszam Was na najnowszą publikację - o Trusi, rozpieszczonym króliku.

W okolicę ,,Cichego kąta" przeprowadziła się nowa rodzina. Maja, wraz z rodzicami, zamieszkała w nowym domu. Dziewczynka zaprzyjaźniła się z Karolem - chłopcem, którego rodzice mają schronisko dla zwierząt. Niebawem pojawił się kłopot, Trusia zachorowała. 

Czytam różne serie, w których bohaterami są zwierzęta i praktycznie wszystkie mi się podobają. Seria Tiny Nolan wyróżnia się tym, że mamy do czynienia ze schroniskiem, w którym każdy potrzebujący zwierzak może otrzymać pomoc. Główni bohaterowie, Ewa, Marek i Ania, także są bardzo sympatyczni i doskonale pomagają w pracy azylu. Zwierzęta, które pojawiły się w poprzednich tomach, nie są zapomniane, występują bowiem epizodycznie w innych opowieściach kolejnych tomów.  

Najnowszy tom serii skupił się na króliku Trusi oraz psie Pestce, znanym nam z poprzedniego tomu. Książka jest dość obszerna, ale dzięki dużej czcionce i ciekawej treści czyta się ją bardzo szybko. Wewnątrz znajdują się także czarno-białe ilustracje, które urozmaicają lekturę. Nie mogę nie wspomnieć o przepięknych, bardzo wyrazistych i kolorowych okładkach. Mi najbardziej podoba się ta ze Śnieżką.

,,Trusia. Rozpieszczony królik" to co prawda 12 tom serii, jednak uważam, że tę książeczkę można czytać, jako oddzielną publikację. Autorka oprócz opisu choroby zwierząt skupia się także w mniejszym stopniu na relacjach międzyludzkich. Myślę, że szczególni zadowoleni z lektury będą miłośnicy zwierząt, w tym królików.

Moja ocena: 5/6

Książka została przeczytana w ramach wyzwania5 komentarzy:

 1. Mam trzy króliki miniaturki, bo czuję ogromną sympatię do tych zwierzątek. Zatem chętnie skuszę się na powyższą książeczkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię książki o zwierzętach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że można ją czytać całkowicie odrębnie od innych części.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nadal nie znam żadnego tomu tej serii, choć kilka części mam w szkolnej bibliotece.

  OdpowiedzUsuń