sobota, 18 kwietnia 2015

,,Szukaj mnie wśród lawendy. Zofia" Agnieszka Lingas-Łoniewska

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 224
Półka: z biblioteki
Do kupienia: Gandalf

Agnieszki Lingas-Łoniewskiej przeczytałam niemal wszystkie książki. Na chwilę obecną z wydanych brakuje mi drugiego i trzeciego tomu ,,Łatwopalnych", jednak z racji tego, że nie mam książek na własność, szybko nie zacznę ich czytać. Dziś chciałabym Was zaprosić na moją opinię o drugim tomie chorwackiej trylogii.

Zosia, jedna z bliźniaczek, już niedługo miała przekonać się, że jej życie miało się wywrócić o 180 stopni. Mężczyzna, z którym spędziła tak wiele lat, miał okazać się kimś, kto wywróci jej świat i sprawi, że inaczej zacznie patrzeć na sprawy z przeszłości. Zuzanna tymczasem dobrze układała sobie życie z Robertem, a Gabi tęskniła do ojca jej dziecka, choć za bardzo się do tego nie przyznawała. Jakie niespodzianki czekały na Zofię? Czy będzie umiała pogodzić się z tym co przygotował dla niej los i tajemnice z przeszłości?

Kilka dni temu mogliście przeczytać wpis z moimi odczuciami na temat pierwszego tomu. Bardzo szybko udało mi się otrzymać w bibliotece część drugą, więc zabrałam się za lekturę. Powieść o Zosi spodobała mi się bardziej, niż jej poprzedniczka. Chyba tajemnica z przeszłości bardziej mnie po prostu zainteresowała. Choć jest to publikacja o średniej z sióstr możemy także poznać dalsze losy dwóch pozostałych dziewczyn. Główna akcja toczy się jednak wokół głównej bohaterki.

Autorka pisze lekko, książka nie jest też zbyt obszerna, więc przeczytałam ją w dwie godziny. Lektura nie pochłania wiele naszego czasu, a może być miłym przerywnikiem w ciągu dnia. Agnieszka Lingas-Łoniewska w swojej najnowszej pozycji poruszyła problem tajemnic sprzed lat. Ukazała do czego może prowadzić kłamstwo, zatajenie prawdy. Z wielkim zainteresowaniem czytałam o przeszłości głównych bohaterów, która w dużym stopniu wpłynęła na ich teraźniejszość.

,,Szukaj mnie wśród lawendy. Zofia" to książka, w której Chorwacja także odgrywa znaczącą rolę. Być może nie jest już tak częsta, jak w pierwszym tomie, jednak doskonale dopełnia całości. Trzeci tom ma mieć premierę w czerwcu. Gdy trafi do miejskiej biblioteki i nadarzy się ku temu okazja na pewno się z nim zapoznam. Jestem ciekawa, jakie tajemnice z przeszłości przed siostrami zataja Gabriela.

Moja ocena: 5/6

3 komentarze:

  1. Mam ją zamówioną w bibliotece,więc niedługo sprawdzę jakie wywrze na mnie wrażenie:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cała chorwacka trylogia jeszcze przede mną. Mam ją w planach.

    OdpowiedzUsuń
  3. Na razie chyba ją sobie odpuszczę.

    OdpowiedzUsuń