niedziela, 19 kwietnia 2015

,,Śmiertelne napięcie" Alex Kava

Wydawnictwo: Mira
Data wydania: 2012
Format : Książka
Liczba stron: 320
Półka: z biblioteki
Do kupienia: Gandalf

,,Śmiertelne napięcie" to moje trzecie spotkanie z twórczością Alex Kavy. Co prawda książki nie wywołują we mnie efektu WOW, ale przyjemnie się je czyta. Co tym razem przygotowała dla nas pisarka?

Maggie O'Dell wyjechała, by zbadać sprawę okaleczanego bydła. Niestety, niemal w tym samym czasie grupka młodzieży, która chciała się zabawić znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Dwie osoby zginęły na miejscu, a reszcie groziło bezpośrednie ryzyko. W tym samym czasie w szkołach dzieci zaczęły mieć objawy zatrucia bakterią. Trzeba było odkryć, czym się zaraziły. W jaki sposób te dwie sprawy się łączyły?

Po przeczytaniu kilku pierwszych stron chciałam odłożyć tę powieść, gdyż wydała mi się dość nużąca. Na szczęście tego nie zrobiłam i do końca doczytałam z przyjemnością. Książka nie wzbudziła we mnie wielkiego strachu, czy obaw o życie poszkodowanych. Przeczuwałam podświadomie, że wszystko się dobrze skończy. W końcu gdyby główna bohaterka miała umrzeć seria musiałaby się zakończyć, a na to Alex Kava nie mogła by sobie pozwolić.

Powieść ma drugie dno, ukazuje, że nie wszystkie produkty, które spożywamy nadają się do jedzenia. Tak naprawdę nie wiemy, skąd pochodzą potrawy, które później wchłaniamy. Pisarka w przystępny sposób zbudowała powieść, w której gra toczy się o ludzkie życie. Następuje kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji, kilka razy miło się zaskoczyłam, czy zdumiałam. Jest to dobra pozycja na wolne popołudnie, do przeczytania na raz, gdyż coś nas ciągnie do poznania jej zakończenia.

,,Śmiertelne napięcie"  to któryś z kolei tom serii z Maggie O'Dell, który można czytać jako oddzielną powieść. Nie żałuję, że się z nią zapoznałam, gdyż umiliła mi kilka godzin podczas wolniejszego dnia. Cieszę się, że cyklu nie trzeba czytać po kolei, gdyż byłoby to ciężkie do zrealizowania. Jeśli czujecie się zainteresowani, zapraszam do lektury.

Moja ocena: 5/6

8 komentarzy:

 1. Książkę mam, ale jeszcze jej nie czytałam i jak na razie jakoś nie mam chęć do tej lektury. Ale cieszę się, że Tobie przypadła do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 2. u nas na wsi tez krowy mialy raz zapalanie wymienia takze wiem ocb

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytała, uwielbiam książki tej autorki!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię książki tej autorki o Maggie, ale tej jeszcze nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię autorkę, w liceum zaczytywałam się w jej powieściach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie się bardzo szybko czytało. Oceniłam tę pozycję na 4/6.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta seria jest bardzo wciągająca. Na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń