sobota, 25 kwietnia 2015

Nowości #22

Dziś przedstawiam Wam pozycje, które doszły do mnie w przeciągu ostatnich 7 dni. W zeszłym tygodniu pominęłam ten wpis, gdyż nic nowego nie pojawiło się w mojej biblioteczce.

,,Troskliwe Misie. Leniwa Zuzka" Opracowanie zbiorowe

Troskliwe Misie pamiętam z dzieciństwa i choć książeczka nie zachwyca mnie do końca to chciałam ją mieć na pamiątkę.Książka „Troskliwe Misie. Witamy w Krainie Troskliwości” to 24 strony opowiadania o przygodach sympatycznych pluszaków. Nowa seria oparta jest na popularnej bajce o tym samym tytule emitowanej obecnie na kanale MiniMini+. W każdej części książki najmłodsi przenoszą się do Krainy Troskliwości, gdzie misie pomagają nauczyć najmłodszych jak troszczyć się i dbać o drugą osobę.

,,Przygody Małych Marzycieli. Rekwizytor Otto" Vincent ZabusRenaud Collin

5-tomowa seria przekazana przez Wydawnictwo Siedmioróg. Myślę, że w poniedziałek możecie spodziewać się wpisu na jej temat.


Leo stracił oboje rodziców. Jego ból jest tak wielki, że słowa nie chcą się przecisnąć przez jego gardło. I nie może nawiązać żadnego kontaktu z otoczeniem... Aż do dnia, w którym spotyka człowieka równie samotnego jak on: pana Ottona, rekwizytora.
Nie ma sytuacji beznadziejnych, w każdym z nas są ukryte siły, które pomogą nam odnaleźć drogę do szczęścia. O tym właśnie przekona się każde dziecko, śledząc fantastyczne przygody małego Leona, przedstawione w tej książeczce.

,,Przygody Małych Marzycieli. Julia i jej tajemniczy sklep pana Pokrętły" Maud MichelJessica Secheret


Na rogu ulic Figlarnej i Czarodziejskiej mieści się dom, w którym mieszka Julia. Mała Julia nie jest radosną dziewczynką. Nosi wielkie okulary, co albo naraża ją na złośliwe docinki szkolnych kolegów i koleżanek, albo - co gorsza - sprawia, że staje się zupełnie niewidoczna dla innych dzieci, które nie chcą się zadawać z okularnicą.
Pewnego dnia Julia dowiaduje się, że pan Pokrętło, który prowadzi w okolicy dziwny sklep z artykułami żelaznymi, odchodzi na emeryturę i wystawia swoją firmę na sprzedaż. Dziewczynce udaje się namówić mamę, aby kupiła sklep pana Pokrętły. Dzień, w którym Julia spotka jego niezwykłych klientów, całkowicie odmieni jej życie...

,,Przygody Małych Marzycieli. Miasteczko szeptów" Vincent ZabusRenaud Collin


Było sobie małe miasteczko zagubione wśród łąk i pól. Ładne domy na tle wspaniałej przyrody. Pomimo tych zewnętrznych uroków w miasteczku dzieją się dziwne rzeczy. Dzisiaj na przykład w miasteczku odbywa się doroczne święto z udziałem orkiestry dętej. Ale nie słychać żadnej muzyki, żadnego dźwięku, żadnych śpiewów. Nie widać też radości na twarzach mieszkańców ani radosnej atmosfery...
Alicja jest mieszkanką tego miasteczka. Ludzie mówią, że ma niedobry charakter, a to dlatego, że ona wie, czego chce, a zwłaszcza - czego nie chce! Bo nie znosi życia w takim smutnym i posępnym miejscu!

,,Przygody Małych Marzycieli. Piotr Śmiałek i taksówkaCarine HinderJerome Pelissier


Na placu w miasteczku Pięknolas każdego ranka dwoje dzieci oczekuje na autobus. Piotr Śmiałek, lat siedem i pół, z rudą niesforną czupryną, oraz Melissa Serduszko, siedem i trzy czwarte roku, o oczach koloru orzecha. Piotr jest zakochany w Melissie, ale starannie skrywa to uczucie. A tak naprawdę byłby gotów dać jej gwiazdkę z nieba. Gwiazdkę?... Chętnie dałby jej cały księżyc! Czy marzenia mogą się spełnić? Chyba tak, trzeba tylko przymknąć oczy i... marzyć ze wszystkich sił...

,,Przygody Małych Marzycieli. Uskrzydlony listonosz." Christelle Huet-GomezOliver Nomblot


W miasteczku wszyscy dobrze znają pana Motylewskiego. Od lat na tym samym rowerze, zawsze z uśmiechem na ustach, rozwozi listy. Ale i on dobrze zna mieszkańców miasteczka, zapewne lepiej, niż im się wydaje... Nie, nie, nie otwiera cudzych listów! To niedopuszczalne! Pan Motylewski nigdy by czegoś takiego nie zrobił. Jednak listonosz także trzyma coś w sekrecie. Nikt o tym nie wie, bo ukrywa to pod kraciastą marynarką...

,,Bracia Lwie Serce" Astrid Lindgren

Bardzo miło wspominam tę powieść z lat dzieciństwa. Chcę ją sobie przypomnieć.


Niesamowite przygody Karola i Jonatana rozgrywają się w scenerii fantastycznej krainy Nangijali. Ale "Bracia Lwie Serce" to nie tylko opowieść o niezwykłych wypadkach, lecz także głęboko wzruszająca książka o męstwie, umiłowaniu wolności, poświęceniu, pokonywaniu własnych słabości i o wielkiej miłości braterskiej, zdolnej zwyciężyć nawet śmierć.

,,After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem" Anna Todd

To książka dla Pauliny. Postanowiła zebrać sobie całą serię.


Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina i na to, co zdarzyło się później.
Kiedy wydawało się już, że ich związek wkracza na nowy poziom, Tessa dowiaduje się, co naprawdę kierowało Hardinem na początku ich znajomości. Takiego okrucieństwa Tessa nie może wybaczyć nawet jemu. Aby zapomnieć o Hardinie, rzuca się w wir pracy. Ale Hardin nie ma zamiaru się poddać…
Czy Tessa jest w stanie wybaczyć Hardinowi? I – co ważniejsze – czy Hardin jest w stanie się zmienić?

,,Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli" Ałbena Grabowska-Grzyb

Trzeci tom sagi. Paulina bardzo lubi twórczość pisarki.


W roku 1971, nieopodal Brwinowa, w Pruszkowie na świat przychodzą kolejne w rodzinie Winnych bliźniaczki, córki Basi - Julia i Urszula. Dziewczynki dorastają w kraju ogarniętym kryzysem. Polskie `tu i teraz` oznacza, że wszystko - od mięsa począwszy, poprzez słodycze, na przyborach szkolnych skończywszy, trzeba zdobywać. Oznacza to `kombinowanie` lub `wystawanie` w kilometrowych kolejkach. Rzeczywistość uczy swoiście pojmowanej zaradności - dewizy kupuje się od cinkciarzy, kwiaty od badylarzy, a produkty zza żelaznej kurtyny - w Peweksie. Młode bohaterki dorastają z Jeremim, chłopcem, który przyszedł na świat tego samego dnia, co one, a którego skomplikowane losy już na zawsze wpiszą się w historię rodziny Winnych. Szczególnie mocna przyjaźń wiąże go z Julią.

Nadchodzą czasy ciekawe, ale i trudne dla tysięcy polskich rodzin, w tym także dla Winnych - budzą się dążenia niepodległościowe, na które odpowiedzią są represje władz skierowane przeciw opozycji. Razem z Winnymi przeżyjemy wprowadzenie stanu wojennego, pierwsze wolne wybory.

W tle - skoro życie Winnych toczy się w Pruszkowie - obserwujemy narodziny mafii, z którą już zawsze miasto to będzie się kojarzyć.

Czy nowa, kapitalistyczna rzeczywistość będzie przyjazna Winnym?

,,Niemowa" Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt

Czwarty tom serii ze śledczym Sebastianem Bergmanem w roli głównej.


 W domu w Torsby zostają zamordowani członkowie rodziny Carsltenów - matka, ojciec i dwoje dzieci. Wszyscy zginęli od strzałów oddanych z bliska. Wkrótce po makabrycznym odkryciu na miejscu zjawia się Sebastian Bergman wraz z resztą ekipy z Krajowej Policji Kryminalnej.
  Śledztwo jest skomplikowane, a napięcie wzrasta, kiedy jedyny podejrzany ginie zastrzelony z tej samej broni co Carsltenowie.
  Detektywi odkrywają, że świadkiem morderstwa rodziny była dziesięcioletnia Nicole. Policja musi odnaleźć dziewczynkę, zanim... zrobi to morderca.

,,W imię miłości" Katarzyna Michalak

W sumie miałam nie kupować, bo mam już tę książkę, ale za 6 złotych żal było nie wziąć. Tym bardziej, że jest taka piękna fabularnie.


Od czasów Ani z Zielonego Wzgórza nie było tak wzruszającej książki!

Edward, właściciel pięknego starego domu na Jabłoniowym Wzgórzu, nie przeczuwa rewolucji, jaka nagle nastąpi w jego życiu. Rewolucja ma na imię Ania, ma dziesięć lat i właśnie straciła wszystko… Tajemnica z przeszłości zmusi mężczyznę do postawienia pytań o to, co naprawdę jest ważne i czy w jego życiu jest miejsce na rodzinę. Książka zaskoczy bogactwem emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Ogromna ilość wzruszeń gwarantowana!

Trzymająca w napięciu historia o poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi, potrzebie bycia kochanym, tęsknocie za prawdziwą rodziną i o tym, że cuda się zdarzają.

8 komentarzy:

 1. Tym razem niestety nic dla siebie nie widzę. Może lekko zainteresowała mnie pozycja z Czarnej serii, ale raczej i tak szybko jej nie poznam. Miłej lektury. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe nabytki. Widzę nawet moje ulubione After :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Okładki książek dla dzieci są teraz projektowane coraz piękniej oraz atrakcyjniej. Jakże się cudownie różnią się od tych, które ja czytałam w dzieciństwie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Stulecie Winnych - muszę przeczytać:)
  Miłej lektury:)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzeci tom Stulecia Winnych muszę koniecznie przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 6. Troskliwe misie - pamiętam te bajkę :) "Bracia Lwie Serce" moja ukochana książka pani L. a seria Przygody Małych Marzycieli na pewno spodobałaby się mojej córce, Stulecie Winnych trzeci tom obowiązkowo muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. W sumie to jestem ciekawa nowej książki Michalak :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta nie jest nowa, ale pierwsza z kolekcji książek pisarki.

   Usuń