sobota, 4 kwietnia 2015

Nowości #20

Dziś dość skromnie, ale treściwie. Moje odczucia na temat poniższych książek (oprócz ,,Selfie") ukażą się jutro i w przyszłym tygodniu.

,,Selfie" Magdalena Witkiewicz & Magdalena Kuydowicz (e-book)

Specjalnie dla Pauliny. Nie mogła się już doczekać.


Magda Witkiewicz, znana pisarka z Wybrzeża, matka dwójki dzieci, żona z rodziny pachworkowej, wielbicielka kotów - Puszysława zwłaszcza.
Magda Kuydowicz, dziennikarka TVN Style, Łodzianka mieszkająca w Warszawie , zwolenniczka związków partnerskich i swojego psa – Soni
Wszystko je dzieli, a połączyła chęć rozmowy na ważne dla kobiet tematy. Przez rok pisały do siebie listy i tak powstało SELFIE.
Rozmawiały o wszystkim – o mężczyznach, których pokochały, dlaczego zmiana w życiu jest zawsze dobra, co to jest gender i po co to komu, kim jest matka-koczowniczka, dlaczego święta z rodziną to także stres? Jak rozmawiać z partnerem o pieniądzach, kim jest Ta trzecia - kochanka dla żonatego mężczyzny? Dlaczego faceci są słabsi i wymagają opieki kobiet? Dlaczego plotka niszczy, a porażki bywają inspirujące. I wiele, wiele innych…
Magda i Magda, fajne kobiety, które widzą życie na dwa różne sposoby. Ale żadna z nich nie upiera się, że ma rację. Bo prawda obiektywna nie istnieje, a dobrze widzi się tylko sercem.

,,Straszny sen słonia" Małgorzata Pietrzyk

Ilustracje cudowne, ale niektóre wiersze nie bardzo mnie zachwycają.


Słoń, który się zamienił w czajnik, hipopotam, który lubi chodzić w piżamie, niezdarna małpa, która ma niesamowite przygody, beczka bez piątej klepki - to tylko niektórzy bohaterowie tych zabawnych, pełnych wdzięku wierszy, wspaniale zilustrowanych przez Emilię Dziubak. Dla dzieci od lat trzech.

,,W kieszonce" Iwona Chmielewska

Kolejna cudowna książka pisarki.


Niebieski haft na okładce i aplikacje jak z dawnych babcinych makatek zapowiadają pełną uroku i ciepła książkę do wielokrotnego oglądania i czytania. Na kolejnych kartach swojej nowej książki Iwona Chmielewska jak magik z cylindra wyjmuje z dziecięcych kieszonek coraz to bardziej zdumiewające rzeczy.

,,Mała żabka" Tomasz Figura

Jestem ciekawa, jak mi się spodoba. Nie czytałam do tej pory zbyt wiele książeczek o żabkach.


Witajcie, małe szkraby! 
Ja, Kumcia, zapraszam Was do swojego niesamowitego świata, byście razem ze mną przeżyli niezwykłe przygody i poznali przedziwne istoty, które spotkałam. 
A więc dalej, przygodo, porwij Nas!

7 komentarzy:

 1. ,Selfie" bym z chęcią przeczytała, ale nie mam niestety czytnika ebooków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My też nie mamy, Paulina czytała na tablecie.

   Usuń
 2. świetny blog! cudownie piszesz!
  obserwuję i liczę na rewanż
  www.zakladkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Tym razem nic mnie nie zainteresowało z powyższych pozycji, ale recenzje chętnie poczytam.
  Zdrowych spokojnych Świąt Wielkanocnych i wesołego Alleluja :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne nabytki :) Ciekawa jestem "Selfie" :)

  OdpowiedzUsuń