niedziela, 5 kwietnia 2015

,,Krew z krwi" Gabrielle Zevin

Wydawnictwo: YA!
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 352
Półka: posiadam


Trylogia czekoladowa autorstwa Gabrielle Zevin to na pewno coś niecodziennego i nowatorskiego. Z pierwszym tomem miałam okazję zapoznać się jakieś trzy miesiące temu. Pamiętam, że zakończenie bardzo mnie zaciekawiło i z niecierpliwością czekałam na kontynuację. W końcu udało mi się z nią zapoznać.

Ania nadal przebywała w poprawczaku, gdzie musiała spędzić kilka miesięcy. Niebawem jednak jej proces resocjalizacji miał dobiec końca i bohaterka ponownie miała znaleźć się na wolności. Siostra Natty była na nią zła za kłamstwo, którego się dopuściła. Win zerwał z nią znajomość, tak, jak go o to prosiła. W życiu, po wyjściu na wolność, czekało na nią jednak wiele niespodzianek, niekoniecznie miłych. Jak Ania się z nimi uporała?

Pierwszy tom podobał mi się na tyle, że postanowiłam zapoznać się z kontynuacją. W drugiej części dość sporo się dzieje. Przez pewien czas miałam wrażenie, że co chwilę ktoś umiera, choć w efekcie nie było w nim aż tak dużo śmierci. Nie wiem, być może moje odczucie było spowodowane opisem wydarzeń, które miały miejsce. Z pozycją nie można się nudzić. Czyta się ją dość szybko. Zakończenie nie jest może zbyt zdumiewające i średnio zachęcające do dalszej lektury, jednak skuszę się na ostatnią część, wieńczącą trylogię.

W tej części mamy do czynienia ze zdradą, śmiercią, przebaczeniem, miłością. Dawny wróg może stać się naszym nowym przyjacielem. Nie do końca rozumiałam niektóre posunięcia bohaterów, jednak rozumiem, że czasem uczucia mogą zawładnąć naszym życiem. Emocji w tej powieści nie brakuje. Na jaw wyszły nowe fakty, które rzucają nowe światło na wydarzenia z pierwszego tomu. Bardzo spodobało mi się ujawnienie niektórych tajemnic bohaterów przez Gabrielle Zevin.

,,Krew z krwi"  to środkowy tom, który chyba spodobał mi się mniej niż pierwszy. Sporo się w nim działo, akcja bardzo rzadko zwalniała. Fabuła jest ciekawa, a ujawnienie tajemnic z przeszłości diametralnie może odmienić los bohaterów. Jeśli spodobał Wam się pierwszy tom, możecie zapoznać się z jego kontynuacją. Jest to jednak lekka lektura młodzieżowa, która ma nas odprężyć po ciężkim dniu. Chyba to jest właśnie jej celem.

Moja ocena: 4/6

Za egzemplarz książki dziękuję6 komentarzy:

 1. Ogromnie kusi mnie ta seria, ale na razie mam tak dużo innych zaległości książkowych, że muszę najpierw się z nimi uporać, a potem pomyślę o powyższym cyklu.

  OdpowiedzUsuń
 2. W pierwszej kolejności muszę zapoznać się z jedynka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam nawet pierwszego tomu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tej serii i jakoś mnie do siebie obecnie nie przekonuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety, ale ta seria zupełnie mnie nie interesuje. Odpuszczę ją sobie.

  OdpowiedzUsuń