wtorek, 14 kwietnia 2015

,,Klinika" Sebastian Fitzek

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2009
Format : Książka
Liczba stron: 280
Półka: z biblioteki
Do kupienia: -

Sebastian Fitzek to autor, moim zdaniem, mało popularny wśród czytelników, aczkolwiek z wielką stratą. Sama czytałam tylko dwie jego książki - ,,Pasjonata oczu" i ,,Klinikę", jednak z obu jestem bardzo zadowolona. Pierwsza z nich jest zdecydowanie dla osób o mocnych nerwach. Drugą przeczytałam ze spokojem.

Caspar to człowiek z amnezją, jeden z pacjentów kliniki. Podczas swojego krótkiego pobytu w szpitalu zbliżył się z Sophią, lekarką, która się nim zajmowała. Kobieta następnego dnia miała opuścić szpital i rozpocząć swoją życiową sprawę rozwodową. Przekonała tajemniczego Caspara, by jeszcze jedną noc został w szpitalu. Z pewnością miał tego nie zapomnieć do końca życia...

,,Pasjonata oczu" tego pisarza czytałam nieco ponad 2 lata temu. Pamiętam, że traumatycznie na mnie wpłynął i przez kilka dni bałam się sama przebywać w pokoju i zasypiać. Thriller niebywale wpłynął mi wtedy na wyobraźnię. Z lekturą ,,Kliniki" czekałam więc kilka lat. Na szczęście nie miałam się czego obawiać, gdyż publikacja jest wciągająca, chwilami zatrważająca, jednak nie wywołała u mnie uczucia lęku. Czytałam z wielkim zainteresowaniem, chciałam jak najszybciej dowiedzieć się, jak skończy się ta powieść.

Styl autora jest prosty, więc całość czyta się szybko i z przyjemnością. Tak naprawdę opis zdarzeń w klinice jest powrotem do przeszłości. Już od samego początku wciągnęłam się w tę historię. Co chwilę autor ujawniał nowe fakty, mylił czytelnika. Do samego końca nie wiedziałam, jak zakończy się ta sprawa. Zakończenie także mnie zaskoczyło. Nawet w najśmielszych snach bym nie przypuszczała, że całość może się tak zakończyć.

,,Klinika" to wspaniały thriller, o czym może świadczyć fakt, że nie można kupić go w żadnej z księgarni, choć minęło 6 lat od premiery. Z chęcią zapoznałam się z tą pozycją i jeśli będziecie mieli szansę, Was również do tego zachęcam. Naprawdę warto.

Moja ocena: 5,5/6


7 komentarzy:

 1. Pewnie, że chętnie się i ja zapoznam :) W ogóle lubię lektury wydawnictwa Burda Książki..

  OdpowiedzUsuń
 2. Ogromnie mnie intryguję ten thriller i mam nadzieję, że kiedyś uda mi się go nabyć i przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czuję się zachęcona, bardzo ciekawa powieść i cieszę się widząc kolejny thriller na Twojej stronie, która wygląda świetnie po zmianach ;) !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na najbliższy czas zaplanowałam jeszcze co najmniej 3 thrillery :)

   Usuń
 4. Ciekawe dlaczego książka jest tak niedostępna. Zaintrygowałaś mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam autora, ale zachęciłaś mnie, z reguły nie lubię się bać, ale czasem można przeczytać coś innego. ;) Może kiedyś znajdę... ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń