czwartek, 2 kwietnia 2015

,,Kacper Niewypał. Total(na) porażka" Stephan Pastis

Wydawca: Znak
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 272
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfZnak

Stephan Pastis to autor, jak na razie, trzytomowej serii o Kacprze Niewypale. Do tej pory miałam okazję zapoznać się tylko z pierwszym tomem, jednak w niczym nie przeszkadzało mi to w lekturze najnowszej pozycji pisarza.

Kacper Niewypał to detektyw, który wraz ze swoim wspólnikiem Totalem (niedźwiedziem polarnym) prowadzi agencję detektywistyczną. Tym razem czekało na niego nie lada wyzwanie. Jego zadaniem miało być odnalezienie pewnego cud-projektu sprzed wielu lat. Znajdowały się w nim różne rośliny. W tym roku klasa Kacpra miała przygotować projekt biologiczny. Wielu uczniów miało nadzieję wykraść co nie co ze słynnego projektu sprzed lat. Jednak tymczasem on zaginął...

Pierwszy tom serii przeczytałam prawie rok temu. Od tego czasu jednak nie zapomniałam treści pierwszej części. Książka jest podobna do lektury Koszmarnego Karolka. Mamy tutaj głównego bohatera, który ma sprawę do rozwiązania. Wiążą się z tym różne zabawne sytuacje, więc humoru w tej publikacji na pewno nie brakuje. Dość duża czcionka i przeważające ilustracje sprawiają, że całość czyta się naprawdę bardzo szybko.

Jest to książka przeznaczona dla starszych czytelników. Występuje w niej kilku bohaterów, których poznaliśmy już w poprzednich tomach. W każdej części Kacper Niewypał musi się zmierzyć z inną sprawą. Można czytać oddzielnie tomy, gdyż nie trzeba znać poprzednich części. Na początku jest krótkie przypomnienie, przedstawienie Kacpra Niewypała i wprowadzenie w treść książki.

,,Kacper Niewypał. Total(na) porażka" to trzeci tom serii, jednak można się z nim zapoznać, jako z osobną publikacją. Jest to niewymagająca lektura, którą można przeczytać w niewymagające popołudnie. Ja jestem bardzo zadowolona z lektury, gdyż lubię takich zabawnych bohaterów. Jeśli Wy także za nimi przepadacie, powinniście czuć się usatysfakcjonowani z lektury.

Moja ocena: 5/6


 Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Znak.


Książka została przeczytana w ramach wyzwania


5 komentarzy:

 1. Tytuł jest niezły. Rozbawił mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś nie kojarzę tej serii. Niemniej jednak nie jestem nią zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią poznam losy Kacpra. Z pewnością dzieci także go polubią.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tej serii jeszcze nie znam, ale to pewnie tylko kwestia czasu, bo moje szkolne dzieciaki uwielbiają tego typu książki.

  OdpowiedzUsuń