środa, 15 kwietnia 2015

,,Fałszywy krok" Alex Kava

Wydawnictwo: Mira
Data wydania: 2005
Format : Książka
Liczba stron: 320
Półka: z biblioteki
Do kupienia: Gandalf

Alex Kava to jedna z twórczyń kryminału, o której słyszał niemal każdy. Osobiście nie mam na koncie wielu jej książek, bo zaledwie dwie, jednak czuję się usatysfakcjonowana. Dziś zapraszam Was na ,,Fałszywy krok" pisarki.

Jared Barnett właśnie został zwolniony z więzienia po 5 latach. Maił spędzić tam jeszcze długie lata, jednak jego adwokat doskonale go wybronił i sprawił, ze jedyny świadek, który zeznawał przeciwko niemu zmienił zdanie. Mężczyzna po wyjściu z sądu nie zamierzał zmieniać swojego życia. Planował napad na bank, który miał zmienić nie tylko jego życie. Jeden fałszywy krok mógł przesądzić o przyszłości jego oraz osób biorących udział w ataku.

Książka została napisana jakieś 15 lat temu i inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. Wcześniej miałam okazję zapoznać się ze współczesną powieścią pisarki, więc widać ogromną przepaść w budowaniu napięcia i stylu. Miło spędziłam czas z ,,Pierwszym krokiem", jednak podczas jego lektury nie czułam większych emocji. Czytałam z zaciekawieniem, jednak bez wstrząsów grozy, czy napadów lęku. Zakończenie okazało się interesujące i zupełnie się takiego nie spodziewałam. Alex Kava miło mnie zaskoczyła.

,,Fałszywy krok"  to kryminał, który nie jest którąś częścią cyklu z Maggie O'Dell, więc można go czytać jako odrębną książkę. Jestem zadowolona z tej kilkugodzinnej lektury, choć nie dostarczyła mi wielu wrażeń. Zdecydowanie mogą ją czytać osoby o słabych nerwach bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Ja tymczasem zabieram się za ,,Śmiertelne napięcie", czyli kolejną powieść pisarki, tym razem już z cyklu. Jestem ciekawa, jak ona przypadnie mi do gustu.

Moja ocena: 4,5/6

6 komentarzy:

 1. Ostatnio poczułam przesyt twórczością Kavy. Teraz wolę Spindler. Bardziej trafia w mój gust.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie czytałam ksiązek autorki, jakoś nie było mi po drodze, ale zapowiada się intrygująco. Uwielbiam napięcie w powieściach, ale może jakoś przeżyję.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę, muszę koniecznie przeczytać, Proza tej autorki mnie ostatnio oczarowała.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Fałszywy krok" to pierwsza książka autorki którą przeczytałam :) lubię serię o Maggie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Być może kiedyś przeczytam, zamierzam zapoznać się z prozą tej autorki już od jakiegoś czasu z resztą... :)

  OdpowiedzUsuń