niedziela, 1 marca 2015

,,Zabawka diabła" Matt Richtel

Wydawnictwo: Akurat
Data wydania: 2014
Format : Książka
Liczba stron: 528
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf

W Polsce ukazały się dwie książki autorstwa Matta Richtela - ,,W potrzasku" oraz ,,Zabawka diabła". Myślę, że ta druga przyniosła autorowi większą popularność, choć niemal przez przypadek na nią trafiłam.

Nat Idle podczas pobytu ze swoją babcią Lane w parku został niemal postrzelony przez nieznanego sprawcę. Nie domyślał się, czy to on miał być ofiarą zamachu. Nie podejrzewał by Lane, przebywająca w domu spokojnej starości, mogła mieć z tym coś wspólnego. Wkrótce okazało się, że świat skrywał przed nim niejedną tajemnicę.

Za książkę się wymieniłam i sięgnęłam po nią dlatego, że była obszerna na tyle, by starczyć mi na trzy dni lektury. W efekcie i tak czytałam ją tylko dwie doby, gdyż ciężko się od niej oderwać. Lektura wciągnęła mnie od samego początku, czyta się bardzo szybko i z zainteresowaniem. Jest to przerażająca wizja tego, co komputery mogą zrobić z ludźmi za x lat, być może wcale nie tak wiele od tego czasu.

,,Zabawka diabła" to książka, która zainteresuje miłośników thrillerów, sensacji. Może wydawać się trochę fantastyczna, jednak nie powiedziane, że opisywane zdarzenia nie będą miały miejsca naprawdę. Nie wiem za bardzo, co napisać o tej książce. Ja sięgnęłam zainteresowana fabułą i nie czuję się zawiedziona. Spędziłam z nią kilka miłych godzin. Jeśli uważacie, że ta powieść Was zainteresujcie, zapoznajcie się z nią.

Moja ocena: 5/6

8 komentarzy:

 1. Brzmi super, a że ostatnio lubię czytać literaturę z dreszczykiem, to chętnie skuszę się na powyższą pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię thrillery, czytam je nieczęsto, ale uwielbiam towarzyszący dreszczyk emocji, tego na pewno poszukam. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tytuł brzmi intrygująco. Mogłaby mi się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię takie książki, podoba mi się fabuła :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka idealna dla mojego męża :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobrze, że to książka wciągająca, może ją kiedyś przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń