czwartek, 26 marca 2015

,,Wielka księga zadań. Koniki z Szumińskich Łąk" Agnieszka Tyszka

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 64
Półka: posiadam
Do kupienia: Egmont

,,Koniki z Szumińskich Łąk" to jedna z moich ulubionych serii. Do tej pory ukazało się pięć tomów o konikach - Auguście, Rokim, Marcysi, Dżuni i Aprilku. 

,,Wielka księga zadań. Koniki z Szumińskich Łąk" to publikacja z zadaniami przeznaczona nie tylko dla miłośników serii, ale w ogóle koni. Wewnątrz znajdują się różne zadania. Dwa razy pojawia się labirynt, trzeba dorysować brakujące elementy, pokolorować koniki zgodnie z  ich umaszczeniem. Mamy także okazję dwukrotnie rozwiązać krzyżówkę i jeszcze kilka innych atrakcji.

Cieszę się, że powstała ta publikacja, gdyż doskonale dopełnia ona serię. Bardzo lubię czytać te książeczki o konikach, a dzięki tej pozycji mam okazję zaprzyjaźnić się z nimi jeszcze bardziej. Dodatkowo dziecko może poznać informacje związane z końmi, a także rozwinąć się manualnie. Jest to dość obszerny zeszyt zadań, w dodatku w bardzo okazyjnej cenie, dlatego myślę, że warto go zakupić.

,,Wielka księga zadań. Koniki z Szumińskich Łąk" to przede wszystkim zróżnicowane i ciekawe zadania. Całość przede wszystkim skupia się na koniach, choć epizodycznie pojawiają się trzy główne bohaterki - Hania, Paulina oraz Klara. Książka podzielona jest na cztery pory roku, a w każdej z nich znajdziemy zadania. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Osobiście dodałabym jeszcze kilka stron, aby zeszyt był jeszcze obszerniejszy. Mam nadzieję, że w przyszłości powstaną jeszcze inne dodatki do serii.

Moja ocena: 5/6


Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.3 komentarze:

  1. To ciekawy dodatek do serii. Mali miłośnicy koników na pewno będą zachwyceni.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tym razem niestety nie czuję się zainteresowana, więc będę czekać na kolejna recenzowaną przez ciebie pozycje.

    OdpowiedzUsuń
  3. Rozwój manualny przy takiej książeczce, bardzo mi się to podoba.

    OdpowiedzUsuń