poniedziałek, 30 marca 2015

,,Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia" Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2015
Format : Książka
Liczba stron: 128
Półka: posiadam
Do kupienia: Egmont

Masza i Niedźwiedź to bohaterowie znani z krótkich bajek, które można oglądać w Internecie. W tym roku wydawnictwo Egmont postanowiło jednak wydać serię bajek o tej dwójce, które także na pewno spotkają się z uznaniem czytelników.

Na początku zostali przedstawieni oraz krótko opisani wszyscy bohaterowie serii - Masza, Niedźwiedź, wilki, zając, wiewiórka, zwierzęta domowe, jeż, prosiak, Święty Mikołaj oraz panda. Następnie nastąpiło pięć historii - Masza i kasza, W razie czego dzwoń!, Pierwsza klasa, Daleki krewny, Płonie choinka w lesie. Nie mam swojego ulubionego, wszystkie opowiadania są ciekawe i zarazem zabawne.

W pierwszym z nich możemy poczytać o tym, jaka Masza gotowała kaszę. W kolejnym - o chęci oglądania telewizora przez Niedźwiedzia, który zajmowała mu Masza. W końcu postanowił się jej ,,pozbyć", tylko czy faktycznie tak się stało? W trzecim możemy poczytać o Maszy w pierwszej klasie i wyczerpującym dniu jej towarzysza, jako nauczyciela. Przedostatnia historia to przyjazd kuzyna, pandy, która ciągle sprzeczała się z dziewczynką. Na koniec coś świątecznego, czyli ubieranie choinki i rozwożenie prezentów.

W tych opowiadaniach ilustracje zajmują sporą część strony. Tekstu na jednej stronie jest naprawdę niewiele - 3,4  linijki. Bardzo podoba mi się, że przeważają tutaj obrazki, gdyż doskonale współgrają one z treścią. Wszystkie przedstawione w tym zbiorze historie są ciekawe i zabawne, wręcz nieprawdopodobne, ale taka właśnie jest Masza. Mi ten zbiór bardzo się spodobał i na pewno jeszcze nie raz będę do niego wracać. Chciałabym jeszcze wspomnieć o pojedynczej książeczce - ,,Podrzutek". W niej tekstu na jednej stronie było więcej, a ilustracje pozostały zachowane bez zmian.

,,Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia" to pięć opowiadań, które naprawdę nie czyta się zbyt długo, a dostarczają wiele przyjemności. Jeśli jesteście zwolennikami dwójki bohaterów, nie powinniście czuć się zawiedzeni. Książka zbiorowa podoba mi się jeszcze bardziej, niż pojedyncze opowiadanie.

Moja ocena: 5,5/6
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont.


Książka została przeczytana w ramach wyzwania8 komentarzy:

 1. Bardzo lubię tę bajkę i jak tylko jest emitowana w telewizji, to cała rodzinka zasiada przed telewizorem, żeby ją obejrzeć. Dlatego chętnie skuszę się na powyższą książeczkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. widzę, że w zbiorze same ulubione odcinki Janka :)
  coraz bardziej mnie kusza te książeczki o Maszy...

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny taki zbiór. Podoba mi się ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niedawno córka odkryła wersję animowana w telewizji, sama oglądałam :D nie wiedziałam że jest tez książka, córce na pewno się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zbiór jeszcze ładniejszy, niż pojedyncza książeczka. Oby więcej takich książek.

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę się tą książką zainteresować :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo podoba mi się to wydanie :)

  PS. Z racji przenosiny na nowy serwer pozwolę sobie na mały SPAM na temat tego jak być na bieżąco z moimi wpisami: http://www.maialis.pl/blogowe-pogotowie-5-jak-mnie-teraz-obserwowac/

  OdpowiedzUsuń
 8. Niezła łobuziara z tej Maszy!

  OdpowiedzUsuń